Brezilya

Maltepe’de Brezilya rüzgarı esti

Maltepe Belediyesi’nin 22 Temmuz-16 Eylül tarihlerinde düzenlediği Uluslararası Beşçeşmeler Yaz Festivali’ne, bu hafta sonu “Brezilya Günü” damga vurdu. Festivalin sürpriz konuğu Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldız futbolcusu Josef de Souza, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Uluslararası Beşçeşmeler Yaz Festivali’nin Brezilya buluşmasına; Brezilya İstanbul Başkonsolosu Paulo Roberto Caminha de Castilhos França, Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları Canan Döner ve Melih Morsünbül, CHP Maltepe İlçe Başkanı Zeynep Babacan, Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcusu Josef de Souza Dias, Brezilyalı ve Maltepeli binlerce vatandaş katıldı.

Brezilya

BEŞÇEŞMELER MEYDANI’NDA EĞLENCELİ DAKİKALAR…

Brezilya müziği eşliğinde sahnelenen danslar ve gösteriler, Beşçeşmeler Meydanı’nda renkli görüntüler oluşturdu. Samba ve Zumba Dans Atölyesi’nde eğitmenler eşliğinde vatandaşlar, Brezilya’ya özgü danslarla eğlenceli dakikalar yaşadı. Çocuklar ise kendileri için hazırlanan oyun alanında Brezilya Çocuk Oyunları Etkinliği’ne katıldı. Festivale katılanlara, Brezilya’ya özgü yiyecek ve içecekler ikram edildi.

KARNAVAL COŞKUSU…

“Forro İstanbul” ve “Capoeira Anatolia” grupları, Brezilya’ya özgü danslarıyla izleyicilerin alkışlarını topladı. “Carnaval Turco” isimli grup ise performansları, ritimleri ve samba danslarıyla adeta Brezilya’nın Rio Karnavalı coşkusunu yaşattı. Brezilya ve Latin Amerika müziğini Türk müziğiyle harmanlayan eserlere de yer veren topluluk, büyük beğeni topladı.

JOSEF DE SOUZA’YA BÜYÜK İLGİ…

Festivale eşi ve iki çocuğuyla birlikte katılarak herkese sürpriz yapan Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldız futbolcusu Josef de Souza, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. İdmandan çıkarak ayağının tozuyla Maltepe’ye geldiğini belirten De Souza; “Etkinliği tesadüfen gördüm ve Başkonsolosluğu arayarak katılmak istediğimi söyledim. İdmandan çıkıp, hemen Maltepe’ye koştum. Eşim ve çocuklarımla birlikte Maltepe’de olmaktan, sizlerle bu festival coşkusunu yaşamaktan dolayı çok mutluyum” şeklinde konuştu. Ünlü futbolcu, daha sonra Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç için Fenerbahçe formasını ve futbol topunu imzalayarak, tüm Maltepelilere armağan etti. 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...