Melihat Gülses, “Düşler Akademisi” için sahne aldı…

TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Melihat Gülses, Koru Takımı’nın düzenlediği konserde “Düşler Akademisi” yararına sahne aldı. Konserde, Adıgüzel İlkokul/Ortaokul öğrencilerinden oluşan Koru Takımı da Melihat Gülses’e “Fikrimin İnce Gülü” adlı eserde eşlik etti.

Çocuklarda yaratıcılık ve toplumsal farkındalık yetilerini güçlendirmek için Dr. E. Paul Torrence tarafından 1974 yılında kurulan Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme Programı (FPSPI) kapsamında Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen yarışmada, geçen yıl “Toplumsal Hizmet ve Sağlık” kategorilerinde dünya birinciliği kazanan Koru Takımı’nın çalışmaları bu yıl da devam ediyor.

Bu yıl Düşler Akademisi ile bir proje geliştirme kararı alan Koru Takımı, proje kapsamında 28 Şubat Cuma akşamı bir konser düzenledi. Adıgüzel İlkokul/Ortaokul öğrencilerinden oluşan Koru Takımı’nın, Antalya Kaş Çukurbağ’da engellilerin topluma kazandırılması amacıyla bir merkez yapılandırmakta olan Düşler Akademisi yararına düzenlediği konserde, TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Melihat Gülses yer aldı.

Davetlileri arasında Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Turan İpşiroğlu’nun da bulunduğu konserde, Adıgüzel İlkokul/Ortaokul Müdürü Meral Aydın ve Düşler Akademisi Koordinatörü Pınar Meseri birer konuşma yaptı.

Ataşehir Belediyesi’nin salon sağlayarak destek verdiği konserde, Melihat Gülses’e Emrullah Şengüller (Viyolonsel), Göksel Baktagir (Kanun), İhsan Aslan (Keman),  Neva Gülses (Kemençe) ve Yurdal Tokcan (Ud) da enstrümanlarıyla eşlik etti.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...