Marmara’ya yüzde 100 biyolojik arıtma!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Marmara’ya Yüzde 100 Biyolojik Arıtma” hedefiyle inşa ettiği Ambarlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi, Başbakan Erdoğan ve İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla hizmete açıldı.

Açılış töreninde konuşan Başkan Topbaş, çevre koruma yatırımları kapsamında inşa edilen tesis ile Marmara Denizi’nin yıllar sonra eski temiz günlerine yeniden kavuşacağını belirterek; “5 ilçede toplam 438 kilometrekarelik bir havzaya hizmet edecek olan Ambarlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi, günlük 400 bin metreküp atıksuyu arıtarak, sanayide ve bahçe kullanımında kullanılacak seviyeye getirecek” dedi.

İSTANBUL, PARİS VE NEW YORK’TAN DAHA DEMİZ…

Ulaşımdan altyapıya, çevreden sağlığa kadar her alanda gurur duyulan bir İstanbul’u şekillendirmek için yetki istediklerini dile getiren Başkan Topbaş; “Yaptığımız projeler dünyaya örnek, dünya İstanbul’u takip ediyor. Dünya Seyahat Acenteleri’nin anketinde İstanbul, en çok görülmesi gereken şehirler arasında Paris’i geride bırakarak birinci oldu. Bin yıllık tarihi olan bir millet olarak bize yakışan her alanda birinci olmak, daha ileri gitmek, geleceğe yürümektir. Böyle bir hizmet anlayışı ile görev yapmaktayız” şeklinde konuştu.

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İKSV’den Kadıköy Belediyesi’ne plaket

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 46’ıncısı düzenlenen İstanbul Müzik Festivali’ne desteklerinden dolayı Kadıköy Belediyesi’ne plaket ...