Kadıköy’de ergenlik psikolojisi üzerine…

İstanbul Haliç Üniversitesi, Kadıköy’deki çeşitli etkinliklere katılımını sürdürüyor. Çok farklı konularda sunumlar ve söyleşilerle öğrencilerin karşısına çıkan uzmanlar, donanımlarını paylaşıyor ve öğrencileri bilgilendiriyorlar.

Son olarak Doç. Dr. Meral Çuha, İstanbul Kadıköy Lisesi’nde “Ergenlik Psikolojisi” üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Okulun rehber öğretmenleri Filiz İsmailoğlu ile Hasan Demirhan’ın organize ettiği ve 300’ün üzerinde öğrencinin ilgiyle izlediği sunumda, çocuktaki ergenlik dönemi sorunları irdelendi.

ERGENLİKTE YAPILAN DOĞRULAR VE YANLIŞLAR…

Ergenlik döneminde yapılan doğrular ve yanlışların ele alındığı, yapılması gerekenler ile sorunları oluşturan ana nedenler konusunda bilgilerin verildiği etkinlikte, özellikle ailevi sorunlar ve stres üzerinde duruldu. Öğrencilerin çeşitli sıkıntılarının ve isteklerinin de dinlendiği konferansa, okulun öğretmenlerinden Suat Başak ve Betül Budak da sunuma katkıda bulundular.

SAĞLIKLI İLETİŞİMİN ÖNEMİ…

Öğrencilere “Ne yapmalı?”, “Sorunlar ne?” gibi sorular sorulunca; özellikle sınavlar, SBS’den beri üzerlerinde olan baskılar, ailelerle ilgili sorunlar, sinirlerinin dışavurumu gibi konular ortaya döküldü. Doç. Doktor Meral Çuha da, örneklerle değişik öneriler sundu. Düzenli ve planlı çalışmanın başarıya ve mutluluğa giden yolu açacağını söyleyen Filiz İsmailoğlu’na, bazı öğrenciler tarafından bir başka önemli ayrıntının da kurulacak iyi iletişim olduğu vurgulandı.

ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK…

Haliç Üniversitesi uzmanları, Kadıköy’deki sunumlarını ve söyleşilerini gelecek gün ve haftalarda da sürdürecek.

Fotoğraflar: Anatonia Deniz Etik – Efe Yiğit Köleoğlu – Edanur Alpaslan

sporvitrini

Hakkında Nusret Karaca

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

cekmekoy sanat akademisi

Çekmeköy Sinema Akademisi oyuncu Hakan Yılmaz’ı ağırladı

“Ayrılsak da Beraberiz”, “Yahşi Cazibe” gibi milyonların beğenisini kazanan yapımlarda yer alan ünlü oyuncu Hakan Yılmaz, Çekmeköy Belediyesi ...