Maltepe’de kürsü, vatandaşın sesi oldu…

Maltepe Belediyesi’nin kapılarını halka açan Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçe sakinleriyle sabah 06.30’da bir araya geldi. Göreve gelir gelmez “Halk Buluşmaları”nı başlatan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, kısa bir açılış konuşması yaparak, toplantılara gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

İlk Halk Buluşması’na oranla daha fazla katılım olmasından mutlu olduğunu belirten Başkan Kılıç; “İyi ki varsınız, iyi ki yanımızdasınız. İyi ki bizi denetliyorsunuz. Arzu ettiğim olay da buydu zaten… Maltepe insanının kendi belediyesine sahip çıkması ve denetlemesiydi” dedi.

“VATANDAŞ KONUŞACAK, BİZ DİNLEYECEĞİZ…”

Her hafta sesini duyurmak isteyen Maltepe sakinleriyle bir araya gelmeye devam edeceklerini ifade eden Maltepe Belediye Başkanı Kılıç; “Vatandaş konuşacak, biz dinleyeceğiz. Vatandaş önerecek, biz notlarımızı alacağız. Çözebileceklerimizi hemen çözüyoruz. Çözemediklerimizi, çözmek üzere ilgili arkadaşlarımıza iletiyoruz. En kısa sürede de sizlere geri dönüş yapıyoruz” diye konuştu.

KÜRSÜ, VATANDAŞIN SESİ OLDU…

Konuşmasını kısa tutarak sözü vatandaşlara bırakan Başkan Ali Kılıç, tüm talep ve önerileri dikkatle dinledi. Dileyen tüm katılımcıların söz aldığı kürsü, vatandaşın sesi oldu. Maltepe’yi ve Maltepelileri ilgilendiren çeşitli konularda görüşlerini ve isteklerini dile getiren vatandaşlar; imardan temizliğe, eğitimden sanata tüm alanları ele aldılar.

EMEKLİ ÖĞRETMENDEN DESTEK SÖZÜ…

Belediye’den çözüm isteyenlerin dışında belediyeye destek olmak için gelenler de vardı. Emekli bir öğretmen söz alarak, kendisi gibi gönüllü bir grubun Maltepe halkı yararına belediye ile ortak projelerde bir araya gelebileceklerini ifade etti. Gönüllü sayısının çoğalmasını dilediğini ifade eden Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç; ayrımcılıktan uzak, dayatan değil, danışan belediye anlayışı ile Maltepe’de hep birlikte güzelliklere imza atacaklarını belirtti.

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniye

Sosyal belediyecilikte öncü ilçe; Ümraniye

2014 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından ilçede yardıma muhtaç vatandaşlar için hazırlanan, bütün ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra giyecek ve ...