Maltepe’de her mahalleye gezici sinema…

Kültür ve sanat faaliyetlerine ağırlık veren Maltepe Belediyesi, 18 mahalleye gezici açık sinema hizmeti götürecek. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Vatandaşlarımızın bir sinema kültürü olmalı… Klasikleri bilmeliler, bu konuda konuşabilmeliler. Belediye olarak vatandaşımızın ayağına bu hizmeti götüreceğiz” dedi.

Yalı Mahallesi sakinleriyle kahvaltıda buluşan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç; imar, Marmaray, Maltepe Sahili Dolgu Projesi, metroya ring seferler, geri dönüşüm, kültür ve sanat etkinlikleri konularında fikir alışverişinde bulundu.

“İSTANBUL’DA TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLEBİLİR…”

Başkan Kılıç, “Üstgeçit ve hızlı tren hattı sorunlarıyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yakın işbirliği içerisindeyiz. İstanbul’da trafik sorunu çözülebilir. Eski Münih Belediye Başkanı bize danışman olarak gelecek, onun deneyimlerinden de faydalanacağız. Eğer akslar Karadeniz-Marmara arası yatay olarak konumlandırılır ve imar planları buna göre yapılırsa, hem İstanbul’un hem de Maltepe’nin trafik sorunu büyük ölçüde çözüme kavuşur” diye konuştu.  

“18 MAHALLEMİZE GEZİCİ AÇIK HAVA SİNEMASI GETİRECEĞİZ…”

Salı günü düzenledikleri “Halk Buluşmaları”nın önemine vurgu yapan Kılıç, şunları söyledi: “Maltepe’de kültür-sanat noktasında çok büyük açıklarımız var. Türkan Saylan Kültür Merkezi, bu konuda tek merkez olamaz. Biz, Maltepe’nin merkezinde en az iki sinema salonu olmasını istiyoruz. Bunun yanında tiyatro salonları da olmalı. Hatta açık hava sineması özendirilmeli. Vatandaşlarımızın bir sinema kültürü olmalı; klasikleri bilmeliler, bu konuda konuşabilmeliler. Belediye olarak 18 mahallemize gezici açık hava sineması hizmeti getirmeyi düşünüyoruz.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Fikret Bay

Maltepe Çerkez Derneği’nin acı kaybı: Fikret Bay vefat etti

Maltepe Çerkez Derneği’nin sevilen saygın üyelerinden Fikret Bay (74), yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak hayata gözlerini yumdu. Bay’ın cenazesi, ...