Moda’da “Yaz Festivali”…

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Okullar Hayat Bulsun” projesi kapsamında, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün İstanbul Kadıköy Lisesi’ne desteği ile gerçekleştirilen “Yaz Festivali” başladı.

Moda’daki Tarihi Mahmut Muhtar Paşa Köşkü’nün de içinde yer aldığı geniş ve ağaçlı alanda, “Geleneksel İstanbul Kadıköy Lisesi Yaz Festivali” gerçekleştiriliyor. 14 Haziran tarihinde başlayan festivale, İstanbul Kadıköy Lisesi Aile Birliği katkı sağlıyor.

Festivalde resim atölyeleri, takı ve el işleri sergileri, yöresel damak tadı stantları gibi değişik konulu sergi ve stantlar yer alıyor. Festival kapsamında, yazarların imza günleri ve akşamları canlı performans müzik dinletileri de okulların açılış tarihine kadar sürdürülecek.

Tarihi mekânda ayrıca başta Moda olmak üzere Kadıköylülere, festivale katılan konuklara ve ziyaretçilere açık bir cafede hizmet veriliyor. Özellikle akşam saatlerinde festivale ilginin yoğunluğu dikkat çekiyor.

Fotoğraflar: Veli Can Aydın & Hakkı Tolga Oy

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi’ne Sağlıklı Şehir Planlaması Ödülü

Kadıköy Belediyesi, bu yıl Eğitim Mahallesi’nde hizmete giren “Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi” projesi ile Türkiye ...