Kuşdili’ne KIRMIZI ALARM!..

Kadıköy ve çevresi için Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından şiddetli yağış uyarısı geldi. Islah çalışmaları ile birlikte sağanak geçişlerinde sık sık su baskınlarının yaşandığı Kurbağalıdere yatağında vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.

Bir ayda üç kez su baskınının meydana geldiği Kuşdili Çayırı’nda, son olarak üç gün önce meydana gelen şiddetli yağışlar ile birlikte sel felaketi nedeniyle Kadıköylü esnaf ve vatandaşlar büyük mağduriyet yaşamıştı. Son su baskının yaralarını henüz saramayan Kadıköylüler, bu geceden itibaren yeni yağışlı havanın beraberinde getirebileceği riskler ile karşı karşıya… Yer yer dolu yağışının da beklendiği sağanakların Cumartesi gününe kadar sürmesi bekleniyor.

BASİT ÖNLEMLER YETERSİZ…

Çevre sakinleri, Kurbağalıdere’nin alçak seviyedeki eski köprü ve ıslah çalışmaları esnasında dereye yapılan dolgu nedeniyle taştığını, su baskınlarının meydana geldiğini açıkladı. Son sel felaketinin hemen ardından iş makineleri, dereye dökülen kaya parçaları geri alarak zemini derinleştirmişti. Vatandaşlar, sel öncesinde kum torbaları ve ahşap setlerle önlem almaya çalışmış, ancak çabalar yetersiz kalmıştı. Kadıköylülerin bu akşam saatlerinden sonra meydana gelmesi beklenen sağanak yağışa karşı dikkatli olması gerekiyor.

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

pet şişe

Çevre için pet şişeler kumbaraya!

Ataşehir Belediyesi ile Danone Hayat İçecek arasında yapılan sponsorluk sözleşmesiyle, parklara ve bazı noktalara pet şişe kumbarası yerleştirildi. ...