Kaykay ve paten parkı bakımsız kaldı

Pendik Belediyesi’nin 2013 yılında inşa ettiği kaykay ve paten parkı, bakımsızlığı nedeniyle sporculara zor anlar yaşatıyor. Parka uzun yıllardır gelen sporcular, bakımsızlık ve korumasızlıktan şikayet ederek, bu nedenle ekipmanların da zarar gördüklerini belirtti.

Üç yıldır bu parka düzenli olarak gelen sporcular Hamza Berat Erdoğan, Yunus Emre ve Abdullah Talha Deli ile gerçekleştirdiğimiz röportajda, kaykay ve paten parkının genel yapısından memnun olduklarını, sadece bakımsız olması nedeniyle teknik problemler yaşadıklarını dile getirdiler. Paten sporuyla ilgilenen Abdullah Talha; “Park teknik olarak bizim çalışmalarımıza uygun, bu konuda belediyemize teşekkür ederiz. Ancak uzun yıllardır bakım görmemesinden dolayı parkın zemini eskidi, plakaların arasında açılmalar başladı. Çoğu zaman plakalar arasındaki açılmalar bize engel oluşturuyor, takılıyoruz ve sakatlanmalar yaşayabiliyoruz” dedi.

paten parkı

PARK ALANI, HALK TARAFINDAN YOL OLARAK KULLANILIYOR…

Sporcuların bir diğer sorunu ise, park alanının halk tarafından yol olarak kullanılması. Kaykay, paten ve bisiklet sporlarının yapıldığı park günün belirli saatlerinde kalabalıklaşırken, oradan geçen yayalar ve sporcular için de tehlike oluşturabiliyor. Amatör BMX bisiklet sporcusu Hamza Berat Erdoğan; “Burada çoğumuz hızlı hareketler deniyoruz. Parkurlar arasında gidiş gelişlerde karşımıza çıkan yayalar, bizi zor durumda bırakıyor. Her iki taraf da zarar görebilir, bunun için önlem alınmasını talep ediyoruz. Kaykay ve paten parkının etrafı çit ve ya korkuluklarla çevrilebilir” mesajı verdi.

paten parkı

Pendik Belediyesi’nin 2013 yılında inşa ettiği kaykay ve paten parkı, bakımsızlığı nedeniyle sporculara zor anlar yaşatıyor…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ayşe Ekiz

Bizbize Fasıl’da Ayşe Ekiz rüzgârı

Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Ekiz, geçtiğimiz hafta sonu Ataşehir Bizbize Fasıl’a konuk oldu. Mekanın müdavimlerinden gelen ...