Maltepe, Sivaslıları ağırladı

Maltepe Belediyesi, Ramazan etkinlikleri kapsamında Sivaslıları konuk etti. Gecede konuşan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç; “Hangi inançtan, hangi mezhepten olursa olsun her canlının, her inananın ya da inanmayanın başımızın üstünde yeri var. Ayrım söz konusu olmaz” dedi.

Maltepe Belediyesi’nin üç yıldır geleneksel hale getirerek Ramazan’da kurduğu “Sevgi Sofraları”, Sivaslıları ağırladı. Ezan ve dualar eşliğinde 2 bin kişi oruçlarını açtı. Sivas Kültür ve Dayanışma Derneği (SİDAD) tarafından düzenlenen etkinliğe, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç başta olmak üzere SİDAD Başkanı Yahya Han, meclis üyeleri, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yusuf Erciyas, CHP Maltepe İlçe Başkanı Zeynep Alçınkaya Babacan, CHP Ümraniye İlçe Başkanı Cafer Aktürk ve çok sayıda davetli katıldı. Etkinlikte Sivaslı sanatçı Ali Höbek sahne alırken, Belediye Başkanı Ali Kılıç da bir konuşma yaptı.

ALİ KILIÇ: AYRIM SÖZ KONUSU OLMAZ…

Kılıç, konuşmasında şunları ifade etti: “Hangi inançtan ve mezhepten olursa olsun her canlının, inananın ya da inanmayanın başımızın üstünde yeri var, ayrım söz konusu olmaz. Bu meydanda yaklaşık üç yıldır geleneksel hale getirdiğimiz Ramazan buluşmalarıyla, İstanbul’un birçok yerinde Maltepe ile birlikte Maltepeli hemşerilerimizin ve hemşeri derneklerimizin birlikteliği konuşuluyor. Bundan gurur duyuyorum.”

UNUTULMAZ BİR GECE DAHA…

SİDAD Başkanı Yahya Han, katkılarından dolayı Başkan Ali Kılıç’a çiçek takdim ederken, yöresel ezgiler ve halk oyunlarıyla Maltepeliler unutulmaz bir gece yaşadı. “Akıllı Çocuklar ve Kara Korsanları” adlı tiyatro oyunuyla da çocuklar gönüllerince eğlendi.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...