Sosyal Market

Ümraniye üçüncü Sosyal Market’ine kavuşuyor

Ümraniye Belediyesi, ilçede yaşayan dar gelirli ailelere göreve geldiği ilk günden bu yana gıda yardımı yapıyor. Belediye, Necip Fazıl Mahallesi’ndeki Sosyal Market ve Halil İbrahim Sofrası Aşevi ile Saray Mahallesi’ndeki Sosyal Market’e bir yenisini daha ekleyerek, ilçedeki sosyal market sayısını üçe çıkarıyor ve daha fazla vatandaşa ulaşarak, sosyal belediyecilikte yeni adımlar atıyor.

Vatandaşlar, gıdadan giyime kadar temel ihtiyaçlar gözetilerek oluşturulan Sosyal Market’lerde kartlarıyla ücretsiz alışveriş yapabiliyor. Bu kapsamda İstiklal Mahallesi’ne bir sosyal market daha inşa eden Ümraniye Belediyesi, hem market hem de spor salonu olarak kullanılacak binanın çalışmalarında sona yaklaştı.

GÖNÜLLERİNCE ALIŞVERİŞ YAPABİLECEKLER…

İstiklal Mahallesi’nde 2 bin 885 metrekare kapalı alanda 1 bodrum, 1 bodrum asma, 1 zemin, 2 normal ve 1 çatı katı olmak üzere 6 katta belediyenin çalışmaları için hizmet verecek şekilde inşa edilen binada; depolama alanları, lojistik merkez, rezerv alanlar ve geniş bir market alanı bulunacak. Ayrıca iki kat da spor salonu olarak kullanılmak üzere ayrılacak, burada da çeşitli sporların yapılabileceği geniş alanlar yer alacak. Vatandaşlar, bu marketlerden belediye tarafından verilen puan dolu kartlarla gönüllerince alışveriş yapmaya daha iyi şartlarda devam edecek.

Sosyal Market

Vatandaşlar, gıdadan giyime kadar temel ihtiyaçlar gözetilerek oluşturulan Sosyal Market’lerde kartlarıyla ücretsiz alışveriş yapabiliyor. Bu kapsamda İstiklal Mahallesi’ne bir sosyal market daha inşa eden Ümraniye Belediyesi, hem market hem de spor salonu olarak kullanılacak binanın çalışmalarında sona yaklaştı…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

maltepe

Maltepe, Yaşam Vadisi ile nefes alacak!

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, birçok etkinliğe uygun planlanan Yaşam Vadisi’nde çocuk köyünün de kurulacağını açıkladı. Maltepe’ye 135 ...