Kartal’ın yeşil alanları yenileniyor…

Kartal Belediyesi, ilçe genelindeki parklarda, yeşil alanlarda ve sokaklarda bakım ve düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Petrol İş ve Cumhuriyet mahallelerinde ağaçlarda mevsimsel budama çalışması gerçekleştirdi. Bu çalışma ile ağaçların daha sağlıklı gelişmesi ve ilkbahar mevsiminde Kartal sokaklarının daha güzel bir görünüme kavuşması sağlanmış olacak. Ayrıca Atalar Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Hürriyet Mahallesi ve Uğur Mumcu Mahallesi’nde bulunan okul ve cami bahçelerinde de ağaçlara bakım ve budama çalışması yapıldı.

SOKAKLAR AĞAÇLANDIRILDI, LİMONLUKLAR YERLEŞTİRİLDİ…

Kartal Belediyesi, ilçe genelinde cadde ve sokaklarda ağaçlandırma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Soğanlık Yeni Mahalle Milli Şair Sokak’ta yol kenarı ağaçlandırması yapıldı. Ağaçlandırma çalışması sırasında engelli vatandaşların ve bebek arabalarının geçişini kolaylaştırmak amacıyla, ağaçların etrafına limonluklar monte edildi. Limonlukların, yol kenarlarında bulunan ağaçların etrafında 3 metreden geniş alanlara yerleştirilmesi ile hem engelli vatandaşların kaldırımda karşılaşabileceği olumsuz durumların önüne geçildi, hem de kaldırımlar yepyeni ve temiz bir görünüme kavuşmuş oldu.

“KARTAL’DA YEŞİLİ KORUYACAĞIZ…”

2009’dan bu yana Kartal’da yeşil alanları yüzde 88 arttıran Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, önceliklerinin “insan” olduğunu bir kez daha hatırlatarak, Kartal’da insanların nefes alacakları ve keyifli şekilde zaman geçirebilecekleri alanları çoğaltma gayretinde olduklarını ifade etti. Mevcut parklara yönelik bakımları periyodik olarak sürdürdüklerinin altını çizen Başkan Altınok Öz, “Kartal’da yeşil alanları arttırmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniye

Sosyal belediyecilikte öncü ilçe; Ümraniye

2014 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından ilçede yardıma muhtaç vatandaşlar için hazırlanan, bütün ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra giyecek ve ...