Kanal Riva’yı dünya izleyecek…

Beykoz’u turizm cenneti yapacak “Kanal Riva Projesi”, dünya mimarlık çevrelerinin yakından takip ettiği Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali’nde görücüye çıkıyor.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 29 Mayıs-29 Ağustos 2014 tarihleri arasında Hollanda’da düzenlenecek olan Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali’nin açılışını yapmak üzere 27 Mayıs’ta Hollanda’ya gidecek. Hollanda ziyaretinde Başkan Çelikbilek, ilk olarak  Hollanda Çevre ve Şehircilik Bakanı Melanie Schultz Van Haegen ve Rotterdam Ana Kent Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb ile birlikte Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali’nin açılışını yapacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Rotterdam Anakent Belediye Başkanı ile de bir görüşme gerçekleştirecek olan Başkan Çelikbilek, Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral’ı da ziyaret edecek. Başkan Yücel Çelikbilek, Kanal Riva Projesi’ni hazırlayan Hollanda Çevre Mühendislik Firması’nın su taşkını önleme projelerini yerinde inceleyecek ve Kanal Riva Projesi’nin bundan sonraki aşaması konusunda Hollanda ekibiyle bir toplantı yapacak.

DÜNYA ÇAPINDA PROJELER KATILIYOR…

Dünya mimarlık çevrelerinin ilgiyle takip ettiği Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali’nde bu yıl Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Avrupa ve Türkiye’den önemli mimarlık projeleri sergilenecek. Riva Çevre Koruma ve Kalkındırma Projesi’nin 8 metre uzunluğunda ve 1,5 metre genişliğinde hazırlanan, üzerinde animasyon destekli su hareketlerinin izlenebileceği maketinin görücüye çıkacağı bienalde, projeyle ilgili bir de konferans verilecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

yaşar kemal

Maltepe’de Yaşar Kemal coşkusu

Maltepe Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin temeli, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı muhteşem bir ...