Moda’da biber gazı TBMM’ye taşındı…

Son aylarda Moda’da ardı ardına meydana gelen toplumsal olaylarda kullanılan biber gazı, Moda Mahalle Meclisi’nin basın açıklamasının ardından CHP Milletvekili Osman Korutürk tarafından soru önergesi olarak TBMM’ye sunuldu.

Moda Mahalle Meclisi; Altıyol, Bahariye ve Moda’da biber gazının yoğun bir şekilde kullanıldığını, beraberinde mahalle sakinlerinin, yaşlı, çocuk ve hastaların zor durumda kaldıklarını basın açıklaması ile ifade etmişti.

İÇİŞLERİ BAKANI’NDAN YANIT BEKLİYORLAR..

Milletvekili Korutürk, soru önergesini teslim etmesinin ardından Moda ve Kadıköylüler adına İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan yanıt beklemeye başladı. Önergede, biber gazının etkisi ve kullanım dozu sorgulanıyor.

MODA MAHALLE MECLİSİ İŞBAŞINDA…

Moda Mahalle Meclisi; Caferağa Mahallesi Muhtarı Zeynep Ayman başkanlığında Tiyatro Sanatçısı Enis Fosforoğlu, Yazar Buket Uzuner, Opera Sanatçısı Anais M. Magaryan, Psikolog Tuba Emlek, Mimar Mehmet Boz, Avukat Selami Ayalp, Emekli Bankacı Aslıhan Emlek, Eczacı Melih Ziya Sezer ve Siyaset Bilimci-Yazar Muzaffer Ayhan Kara gibi isimler ile birlikte çalışmalarını yürütüyor.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi’ne Sağlıklı Şehir Planlaması Ödülü

Kadıköy Belediyesi, bu yıl Eğitim Mahallesi’nde hizmete giren “Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi” projesi ile Türkiye ...