Süreyya Operası’nda Nazım Hikmet konseri…

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası, Darüşşafaka yararına eğitimde fırsat eşitliği için Nazım Hikmet konserine ev sahipliği yapacak. Şef A. Mahmut Abra yönetiminde Boğaziçi Mezunlar Korosu, usta şair Nâzım Hikmet’in vefatının 51. yılında Darüşşafakalı öğrenciler için sahne alacak.

Annesi veya babası vefat etmiş, maddi durumu yetersiz, yetenekli çocuklarımıza eğitimle yeni bir hayat armağan eden Darüşşafaka yararına 30 Mayıs Cuma günü gerçekleştirilecek konserde, Nâzım Hikmet’in şiirleri müzikle hayat bulacak. Nâzım Hikmet’i sevenleri “Eğitimde fırsat eşitliği” misyonu çerçevesinde buluşturacak konserde, Darüşşafaka 7. Sınıf Öğrencisi Beyza Gelir de Nâzım Hikmet’in bir şiirini yorumlayacak.

Konserde, Boğaziçi Mezunlar Korosu’na İstanbul Avrupa Korosu’nun yanı sıra Bora Ebeoğlu, Melihat Gülses, Tuncay Kurtoğlu, Ünüşan Kuloğlu, Selmin Saruhan, Vedat Sakman ve Yusuf Eradam da solist olarak eşlik edecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ayşe Ekiz

Bizbize Fasıl’da Ayşe Ekiz rüzgârı

Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Ekiz, geçtiğimiz hafta sonu Ataşehir Bizbize Fasıl’a konuk oldu. Mekanın müdavimlerinden gelen ...