Kadıköy’ün tarihi ağaçları koruma altına alınıyor…

Başta Moda ve çevresinde olmak üzere, Kadıköy’de tarihi nitelik taşıyan ağaçlar koruma altına alınacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, ilk incelemelerini gerçekleştirdi.

İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen projede, tarihi ağaçların ilgili kurumlar ile birlikte tarihi değerler arasına katılması amaçlanıyor.

TARİHİ AĞAÇ CENNETİ MODA…

Kadıköy LIFE, ekiplerin çalışmalarını yerinde inceledi. Ağaçların yaşı, çapı, boyu ve cinsi gibi niteliklerle kategorilendirilen değerlendirmelerde, Moda Deniz Kulübü ve çevresindeki birçok ağaç mercek altına alındı.

İSTANBUL GENELİNDE DEVAM EDİYOR…

İBB’nin ‘tarihi’ çalışması, İstanbul genelinde devam ediyor. Ancak, şehir yaşamı ile iç içe olması nedeniyle daha çok Kadıköy ve çevresindeki ağaçların ilk etapta korunma altına alınması bir hayli önem taşıyor. Tarihi ağaç tespitlerinin dört ay içerisinde tamamlanacağı belirtildi.

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

felsefe seminerleri

Kadıköy’de çocuklara özel felsefe seminerleri

Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlattığı felsefe seminerlerini ilçenin farklı kültür merkezleri ve atölyelerine taşıdı. Belediyenin üniversitelerle işbirliği halinde düzenlediği yetişkinler ...