Akıl Atölyesi düğmeye bastı…

Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına seçmeli ders olarak “Zeka Oyunları”nın girmesinin ardından Akıl Atölyesi, Kadıköy ve çevresinde bu alanda ihtiyaca yanıt vermek üzere hizmete girdi.

Akıl Atölyesi, Türkiye’de zeka alanında birçok konuda öncülük yapan Türk Beyin Takımı ile işbirliği içerisinde, eğitim kurumlarına verdiği hizmetlerle birlikte şirketlerin de zeka oyunları ile ilgili ihtiyaçlarına cevap verme ve çözüm ortaklığı sunma amacı taşıyor.

KADIKÖY TEMSİLCİLİĞİ HİZMETE GİRDİ…

Kadıköy Belediyesi, maddi yetersizlik nedeniyle Akıl Atölyesi’nden yararlanamayan öğrencilere yönelik çalışma başlattı. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılından itibaren “Zeka Oyunları”nın seçmeli ders olarak MEB müfredatına girmesinin ardından, Kadıköy ve çevresinde bu ihtiyaca karşılık verebilmek amacı ile alanlarında deneyimli Matematik Öğretmenleri Zeynep Emeç Deprem ve Özlem Emre, Akıl Atölyesi Kadıköy Temsilciliği’ni üstlendi.

KADIKÖY BELEDİYESİ İLE EL ELE SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ…

Kadıköy’de yaşayan ve maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için, Kadıköy Belediyesi desteğiyle sosyal sorumluluk projesi yürütülüyor. Proje, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik bir dizi etkinliği kapsıyor. Çalışma ise şu şekilde yürütülüyor:

Kadıköy Belediyesi’nin kültür merkezlerinde oyun masaları kurularak, alanda bulunan ziyaretçilere zeka oyunları oynatılıyor. Oyun sonrasında ziyaretçiler kurulan standa yönlendirilerek, ürün satışı yapılıyor. Ürün satışı sırasında “Bir Kendime Bir Sepete” sloganıyla sepette biriken paketler, Kadıköy Belediye’sinin etüt merkezinde eğitim alan öğrencilere hediye ediliyor.

İŞTE PROJENİN AMACI…

Etüt merkezindeki öğrencileri;

– Zeka oyunları ile tanıştırmak,

– Zeka oyunları kültürünü yaymak ve öğrencilerin hobi edinmelerini sağlamaya çalışmak,

– Öğrencilerin yaratıcılık ve mantık yürütme gibi becerilerini geliştirme olanağı sağlamalarına öncülük etmek,

– Strateji geliştirme, hızlı düşünüp doğru karar verebilmelerini sağlamak.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

6. İstanbulensis Şiir Festivali başladı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında ...