Geleceğin ormanları Beykoz’da kuruluyor…

Beykoz Belediyesi ile Dünya Dilleri Merkezi ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı işbirliğiyle ülkemizin 81 ilinde gerçekleştirilecek “Barış ve Dostluk Hatıra Ormanları” projesinin ilk adımı Beykoz’da atıldı.

Dünya barışına katkıda bulunmak, ağaçlandırmanın öneminde dikkat çekmek, ağaç ve orman ve sevgisini artırmak amacıyla “100 Milyon Ağaç 3 Orman” sloganıyla başlatılan proje kapsamında, Beykoz’un Göllü Köyü’nde Orman Bakanlığı tarafından tahsis edilen alana 2 bin adet sarıçam fidanı dikildi.

Ağaç dikme törenine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Dünya Dilleri Merkezi ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı Başkanı Selamettin Tellioğlu, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, belediye çalışanları ve gönüllüler katıldı.

YEŞİL OLAN BEYKOZ DAHA DA YEŞERECEK…

Projeye verdikleri destekle İstanbul’un akciğeri olan Beykoz’un doğal mirasını korumayı ve zenginleştirmeyi hedeflediklerini belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “Orman Bakanlığı, burada gördüğünüz 12 hektarlık alanda ağaç dikmek isteyen gönüllülere imkân tanıyor. Çalışma kapsamında toprağa tutunma oranı yüksek olan sarıçam ağaçlarını tercih ettik. Burada toprakla buluşan fidanlar kısa sürede büyüyecek, yeşil olan ilçemiz daha da yeşerecek” dedi.

100 MİLYON AĞAÇ TOPRAKLA BULUŞACAK…

“100 Milyon Ağaç 3 Orman” projesi kapsamında kurulacak olan “İstanbul Barış ve Dostluk Hatıra Ormanı”, “Türkiye Barış ve Dostluk Hatıra Ormanı”, “Dünya Barış ve Dostluk Hatıra Ormanı”nda toplam 100 milyon ağacın toprakla buluşması hedefleniyor.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri; “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut” projesi kapsamında köy okullarında ...