Kadıköylü balerin, öğrencisine model oldu…

Kadıköylü tanınmış stretching eğitmeni Zerrin Türsan, fotoğraf sanatçısı Sinem Ergün’ün bir ilke imza attığı “Parmak Ucunda Yaşam” fotoğraf sergisine model oldu.

Beğeni kazanan sergi, Kadıköy Vapur İskelesi Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluştu. Maltepe Üniversitesi’nde öğrenim gören fotoğraf sanatçısı Sinem Ergün, bitirme projesinde ilk kez bir balerinin günlük yaşantısını fotoğraflarla aktardı.

Ergün; “Latin danslarıyla ilgileniyorum. Hem dans, hem de fotoğrafa olan merakım bir arada olunca, Zerrin Öğretmenim ile birlikte güzel bir projeye imza attık. Özel bale kursunda tanıştığım öğretmenim ile 1,5 ay içinde çekimlerimizi tamamlayıp, sergimizi hazırladık. Balerinleri makyajlı ve kıyafetli olarak çeken birçok sanatçı var. Ancak ben, balerinlerin gündelik yaşantısını öne çıkarmak istedim. Öğretmenimin ayakları, her fotoğraf karesinde pointe durdu. Burada biraz insanların dansa merak duymasını istedim, biraz da balerinlerin günlük hayatta da dik durmak zorunda olduğunun altını çizmeyi arzuladım. Yürekten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kadıköylü balerin Zerrin Türsan ise, modeli olduğu sergiye yönelik Kadıköy LIFE’a gerçekleştirdiği açıklamalarında şunları ifade etti:

FOTOĞRAFLARI YAŞIYORUM…

“İlk defa farklı bir proje geldi önüme, ben de kabul ettim. Sergideki fotoğraflarda olduğu gibi, ben gündelik hayatımı bu şekilde yaşıyorum. Benim için daha güzel bir çalışma oldu. Suadiye’de bulunan evimde ve çevresinde gündelik yaşamım, sanatın bir parçası oldu.”

Maltepe Üniversitesi’nde öğrenim gören fotoğraf sanatçısı Sinem Ergün ve Kadıköylü balerin Zerrin Türsan…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yasemin Mori “Estrella” ile DasDas’ta!

Yasemin Mori heyecanla beklenen dördüncü stüdyo albümü “Estrella” ile 25 Mayıs’da DasDas’ta sevenleriyle buluşuyor. Sony Music etiketiyle çıkan ...