Sultanbeyli’de çevre bilinci yükseliyor…

Sultanbeyli Belediyesi, öğrencilere çevre duyarlılığıyla ilgili eğitimler vermeye başladı. 30 bin öğrenciyi kapsayacak olan eğitimlerde, öğrencilere konuyla ilgili kitaplar da dağıtılıyor.

Çevreye duyarlı sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veren Sultanbeyli Belediyesi, anlamlı bir projeye daha imza atıyor. Bu kapsamda belediye, yaklaşık 30 bin öğrenciye çevre bilinci ile ilgili eğitimler verecek.

Her hafta bir okulda gerçekleşecek olan eğitimde geri dönüşüm, ambalaj atıkları, atık piller, sıvı yağ kullanımı ve benzeri konularda dersler veriliyor. Ayrıca bunun yanında öğrencilere, atıklarla ilgili bilgiler içeren kitaplar da dağıtılıyor.

ÖĞRETMENLER PROJEDEN MEMNUN…

Fatih İlköğretim Okulu’nda sınıf öğretmenliği görevini yürüten Yaşar Umut Şimşek, uygulamanın güzel olduğunu ifade etti. Şimşek, “Bizler de eğitimciler olarak öğrencilerimize bu konuda uyarılarda bulunuyorduk. Belediyenin yapmış olduğu proje, çevre bilincine katkı sunuyor. Öğrenciler, daha duyarlı ve bilgili hale geliyorlar. Doğanın bize verdikleri sınırsız değil” şeklinde konuştu.

ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASI BAŞLADI…

Her yıl İstanbul genelinde Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile ortaklaşa yürütülen Atık Pil Toplama Kampanyası başladı. Kampanya kapsamında, Sultanbeyli’de bulunan okullara atık pil kutuları yerleştirildi. Her yıl düzenlenen yarışmaya, bu sene de okulların büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...