Genç Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı İlker ALKUN...

Çağdaş Demokratlar Birliği “Yılın En”lerini seçiyor….

Merkezi Ankara’da bulunan ve bugüne kadar pek çok başarılı çalışmaya imza atan Çağdaş Demokratlar Birliği (ÇDB), geçtiğimiz yılın en başarılı isimlerini seçmek adına yaptığı çalışmaları tamamladı. Ödüllerin, 26 Ekim Cumartesi günü HAK-İŞ Genel Merkezi Konferans Salonu’nda sahiplerine takdim edileceği bildirildi.

SEÇİCİ KOMİTE ZORLANDI…

Genel Başkanlığını Ahmet Er’in yaptığı Çağdaş Demokratlar Birliği’nin Vedat Çelikbaş, Mehmet Aşkın, Mümtaz Yücel, Osman Dağlı ve Mehmet Ağbaş gibi isimlerden oluşan Seçici Komitesi, ödüle aday gösterilen isimler arasında tercih yapmakta bir hayli zorlandı.

KADIKÖYLÜ İSİMLER DE VAR…

Yapılan kamuoyu araştırmalarını baz alarak isimleri belirleyen Seçici Komite, aralarında CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve genç işadamlarımızdan Ataşehir Belediye Başkanlığı için aday dayı gösterilen Sivas Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı İlker Alkun gibi Kadıköylü isimlerin de yer aldığı adayları listeye aldı. Ünlü iç mimarlarımızdan Ayşe Nilgün Çelikbaş ise “Jüri Özel Ödülü” almaya layık görüldü.

Sivas Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Genç Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı İlker ALKUN…

İŞTE “YILIN EN”LERİ…

YILIN BAKANI: Bülent ARINÇ (Başbakan Yardımcısı)

YILIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI: İbrahim Melih GÖKÇEK (Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı)

YILIN MİLLETVEKİLLERİ:

AK Parti: Cuma İÇTEN (Diyarbakır Milletvekili), İsmail SAFİ (İstanbul Milletvekili), Salim USLU (Çorum Milletvekili), Doç. Dr. Selçuk ÖZDAĞ (Manisa Milletvekili)

CHP: Gürsel TEKİN (İstanbul Milletvekili), Faik TUNAY (İstanbul Milletvekili)

MHP: Mehmet ŞANDIR (Mersin Milletvekili), Nevzat KORKMAZ (Isparta Milletvekili)

YILIN İLÇE BELEDİYE BAŞKANI: Mükerrem TOLLU (Erdemli Belediye Başkanı)

YILIN SİVİL TOPLUM LİDERLERİ:

Konfederasyonlar: Mahmut ARSLAN (Hak-İş Genel Başkanı), Ahmet GÜNDOĞDU (Memur-Sen Genel Başkanı)

Federasyonlar: Ali ÇINAR (TADF – Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı), Bekir KAHYAOĞLU (MUBİDER – Türkiye Muhtarlar Birliği Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı)

Dernekler: Ali YÜCELEN (TÜGİAD Başkanı), Turusan BAĞCI (İstanbul Sigorta Acentaları Derneği Başkanı)

Vakıflar: Halil ŞIVGIN (Ankaralılar Vakfı Başkanı), Veli SARITOPRAK (TÜSİAV Başkanı)

Platformlar: Ersoy GÖLGE (Yenilikçi Demokratlar Platformu Sözcüsü), Dr. Mustafa KURT (Başkent Barış ve Kardeşlik Platformu Başkanı)

YILIN İŞADAMLARI: Adnan İNCİ (İnciler İnşaat – Yönetim Kurulu Başkanı), İlker ALKUN (Genç Mühendislik – Yönetim Kurulu Başkanı), Mehmed Nureddin Çevik (Artı Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı)

YILIN ÜNİVERSİTE  REKTÖRLERİ: Prof. Dr. Metin DOĞAN (Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü), Prof. Dr. Murat TUNCER (Hacettepe Üniversitesi Rektörü)

YILIN BÜROKRATLARI: İbrahim ÇİFTÇİ (Orman Genel Müdürü), Adem TAŞÇI (Yalova Üniversitesi Genel Sekreteri), Doğan ACAR (Ankara Kültür ve Turizm İl Müdürü), Ertuğrul YILDIZ Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü)

YILIN ÖZEL SEKTÖR YÖNETİCİSİ: İbrahim DOĞAN (Anadolu Jet Genel Müdürü)

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: Ayşe Nilgün ÇELİKBAŞ – İç Mimar ve Endüstriyel Tasarım, Atilla OLÇUM (Memur-Sen Mersin İl Başkanı), Dr. Mustafa ERİM (Dil ve Edebiyat Derneği Mersin Şube Başkanı), Necmettin AKBEN (Kültür ve Turizm Bakanlığı Klasik Türk Müziği Korosu Müdürü), Ramazan YALÇIN (Veteriner Hekim), Soner YILDIRIM (Hukukçu)

YILIN MEDYA ÖDÜLLERİ…

Yazılı Medya: Abdulkadir BOZKURT (Today Zaman), Abdülkadir SELVİ (Yeni Şafak), Adem Yavuz ARSLAN (Bugün), Ali ÜNAL (Zaman), Deniz ZEYREK (Radikal), Emin PAZARCI (Akşam), Erdal ŞEN (Habertürk), Mehmet Seyfettin EROL (Milli Gazete), Saygı ÖZTÜRK (Sözcü), Vahap MUNYAR (Hürriyet), Zekai ÖZÇINAR (Sabah)

Yerel Medya: Selahiddin AKKUŞ (Mersin Gazetesi)

Görsel Medya: Ahu ÖZYURT (CNN Türk), Abdullah ABDÜLKADİROĞLU (STV), Celal TOPRAK (Cem Tv), Ercan GÜRSES (NTV), Faruk MERCAN (Kanal Türk), Latif ŞİMŞEK  (Beyaz Tv), Nasuhi GÜNGÖR (TRT Türk)

İnternet Medyası: Murat ŞAHİN (Spot Haber), Tayfun CANLI (Önce Halk), Ünal TANIK (Rota Haber), Yaşar SÜNGÜ (Son Devir)

(Kaynak: ÖNCE HALK – http://www.oncehalk.com/2013/10/cagdas-demokratlar-yilin-enlerini-seciyor-ozelhaber.html)

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

4 yorum

 1. İlker Başkan seninle Ataşehirliler olarak gurur duyuyoruz cumartesi salonda olacağız destek için

 2. Burhan Eşerler

  Kadıköylüler damga vurmuş : )

 3. Bu ilker alkun son günlerde ak partinin ataşehir adayı olarak anılıyor mahmut övürde köşe yazısında yazınca Başbakan iyice analize almış duyumları çok ciddi konuşuluyor.

 4. Listede bir isim var! Onu geleceğin lideri olarak gösteriyorlar.
  Faik Tunay ismini bir yere yazın 10 yıl sonra bu yorumu hatırlatacağım herkese.
  Bu adamın ayak seslerini herkes duyuyor görüyor…
  Geleceğin Başbakanı Faik Tunay… Şahit olacağız bu gerçeğe hepimiz

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...