Kadıköy’e 5. İmam Hatip Meclis’te…

Kadıköy, Acıbadem ve Yeldeğirmeni halkına 5 kuşaktır hizmet veren Özdemiroğlu Ortaokulu’nun; öğrencilerin ve velilerin basın açıklamalarına, eylemlerine ve topladıkları 10 bini aşkın imzaya karşın Mayıs 2013’te İmam Hatip Ortaokulu’na dönüştürülmesinin ardından, şimdi de Acıbadem’de bulunan Ahmet Sani Gezici Lisesi’nin Fikirtepe’ye taşınması ve  binanın hemen yanındaki Kadıköy İmam Hatip Kız Lisesi’ne dönüştürülen okulla birleştirilerek, İmam Hatip Kampüsü yapılması planı Meclis’e taşındı.

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, lisenin taşınması durumunda okulda eğitim gören yaklaşık 1.200 öğrencinin ciddi bir mağduriyet yaşayacağını ve yakın çevrede erkek öğrencilerin gidebileceği bir devlet lisesinin olmadığını ifade ederek, Kadıköy sınırları içinde halihazırda eğitim veren 4 İmam Hatip okulu bulunmasına rağmen alınan kararın gerekçesini sordu.

Daha önce de tüm itirazlara rağmen Özdemiroğlu Ortaokulu’nun İmam Hatip okuluna dönüştürüldüğünü, benzer bir dayatma ile Ahmet Sani Gezici Lisesi’nin dönüştürülmesinin öğrenciler, öğretmenler ve veliler açısından adil bir uygulama olup olmadığını soran CHP’li Öğüt, verdiği önergede şu soruları yöneltti:

– Velilerin itirazına rağmen dönüşümde ısrar edilecek midir?

– Acıbadem Dayanışması üyeleri, semtteki tarihi Çamlıca Kız Anadolu Lisesi’nin satışının gündemde olduğunu dile getirmektedir. Söz konusu iddia doğru mudur?

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...