Öğrencilerin yeni adresi Aydos Kütüphanesi

Teknolojik anlamda her geçen gün yenilenen Aydos Kütüphanesi, 29 bin basılı kitap ile Sultanbeyli halkına hizmet veriyor. Her gün yüzlerce kişinin ziyaret ettiği kütüphane, kaynak zenginliği ve uygun ders çalışma ortamıyla özellikle öğrencilerin okuldan sonra en çok vakit geçirdiği yer haline geldi.

29 bin kitaplık zengin içeriği ve çalışma sınıflarından oluşan Aydos Kütüphanesi, teknolojik altyapısıyla birçok kütüphaneden ayrılıyor. Kütüphane, radyo dalgaları ile veri tanımla sistemini (RFID) ülkemizde ilk kullanan belediye kütüphanesi olma özelliği taşıyor. Bu gelişmiş özellikleriyle dikkat çeken Aydos Kütüphanesi, bir süre önce de online otomasyon sistemi ile kapılarını internetten kitapseverlere açmıştı.

ÜYE SAYISI 4 BİN’İ GEÇTİ…

Aydos Kütüphanesi Sorumlusu Nusret Sönmez, kütüphaneyi her gün yaklaşık olarak 150 ve üzeri öğrencinin ziyaret ettiğini söylüyor. Sönmez, “Aydos Kütüphanesi’ne açıldığı günden beri öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. 4 bini geçen üyemiz bulunuyor. Özellikle öğrenciler okuldan arta kalan vakitlerinde kütüphanemizde ders çalışıyor, kitap okuyor ve araştırma yapıyor. Öğrencilerin yanı sıra burası sınavlara hazırlanan kişilerin de ders çalışma adresi oldu. Uygun çalışma ortamıyla yediden yetmişe herkes kütüphanemizden yararlanıyor” şeklinde konuştu.

ORTAK VERİ TABANI İLE YÖNETİLİYOR…

Sultanbeyli’de İstanbulensis Gençlik Merkezi ve Aydos Kütüphanesi olmak üzere iki kütüphane bulunuyor. Önümüzdeki günlerde Hasanpaşa Mahallesi’nde hizmete girecek olan Hasan Hüsnü Paşa Kütüphanesi’nin de açılmasıyla bu sayı üçe çıkacak. İlçede bulunan kütüphanelerin tamamı ortak veri tabanı ile yönetiliyor. Kütüphanenin birine üye olunarak diğer kütüphanelerden de yararlanılabiliyor. Ayrıca, Aydos Kütüphanesi’nde bulunan Matematik ve Türkçe öğretmenleri, haftanın belirli günlerinde öğrencilere derslerinde yardımcı oluyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...