Plaj var, deniz yasak!..

Caddebostan’da Kadıköy Life objektiflerine yansıyan iki ayrı tabela düşündürdü. Araç trafiğinin yoğun olduğu ana arter üzerinde “Caddebostan Plajı Halkımızın Hizmetinde” yazısı dikkat çekerken, birkaç metre uzağındaki kumsalda ise “Denize Girilmesi Tehlikeli ve Yasaktır” uyarısı verildi.

Tabelalar, bir gerçeği daha gözler önüne serdi. Halkın plajı var, ancak denizi kullanamıyorlar. Diğer yandan Kadıköylüler, denizin kullanılamaz hale gelmesi nedeniyle plajların işlevini yitirmek üzere olduğunun altını çizdi.

KOLİ BASİLİ DEĞERLERİ FIRLADI…

Kurbağalıdere başta olmak üzere kanalizasyon atıkları nedeniyle koli basili oranının, ortalama değerlerin 60-300 katına kadar çıktığı açıklandı. Kurbağalıdere’de ıslah çalışmaları sürerken, Kadıköylüler plajlarını ve denizi özgürce kullanabilecekleri günleri iple çekiyor.

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

İlginizi Çekebilir

felsefe seminerleri

Kadıköy’de çocuklara özel felsefe seminerleri

Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlattığı felsefe seminerlerini ilçenin farklı kültür merkezleri ve atölyelerine taşıdı. Belediyenin üniversitelerle işbirliği halinde düzenlediği yetişkinler için felsefe ...