Kadıköy’de “Empati Sahnesi” kuruluyor…

Kadıköy Belediyesi, engellilerin günlük yaşamda karşılaştığı engellerle empati kurulmasını sağlamak için “Empati Sahnesi” kuruyor.

Engelli olmayan insanlara engellilerin fiziksel ve sosyal ortamlarda yaşadıkları zorlukları yaşatarak, onların engellilerle empati kurmasını sağlamak amacıyla başlatılan çalışma, Engelli Haftası boyunca Kadıköy’de çeşitli merkezi noktalarda gerçekleştirilecek.

ETKİNLİKLERE AKTİF KATILIM SAĞLANACAK…

İnteraktif bir mantıkla yürütülen çalışmada, diğer sokak etkinliklerinde olduğu gibi insanlar pasif bir konumda sadece durup izlemeden, aktif bir şekilde etkinliğe dâhil edilecek. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy esnafı ve belediye çalışanlarının da katılımının sağlanacağı etkinlikte, insanlar tekerlekli sandalyeye oturarak ya da gözleri bağlanarak, platform üzerinden geçerken engellilerin kent içinde yaşadıkları fiziksel zorluklara tanıklık edecek.

KALDIRIM İŞGALLERİNE KARŞI EMPATİ…

Empati Sahnesi, Kadıköy’de özellikle kaldırım işgallerinin yoğun olduğu noktalara kurulacak. Bu çalışma ile kaldırım işgalleriyle engellilerin geçiş noktasını daraltan esnaf ve yanlış park eden sürücülerin empati yaparak, engellilerin yaşadığı zorlukları fark etmelerini sağlamak hedefleniyor.

MAYIS 2011’DEN BU YANA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR…

Kadıköy Belediyesi’nin Mayıs 2011’den bu yana farklı zamanlarda 11 farklı alanda gerçekleştirdiği Empati Sahnesi çalışmasına yaklaşık 1.000 kişi katıldı. Bu yıl da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında gerçekleştirilecek olan “Empati Sahnesi” noktaları şöyle:

– 13 Mayıs Salı saat 13.00-16.00 arası Bahariye Caddesi Süreyya Operası önü

– 14 Mayıs Çarşamba saat 13.00-16.00 arası Kadıköy Çarşı

– 16 Mayıs Cuma saat 13.00-16.00 arası Moda Havuz Meydanı

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu Kadıköylülerle Buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediyesi’ni ziyaret etti. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nı tebrik eden ...