CKM’de “Düşlere Açılan Pencereler”…

Caddebostan Kültür Merkezi, Nermin Yılmazkulaş’ın “Düşlere Açılan Pencereler” adlı resim sergisini sanatseverler ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Eserlerinde dışavurumcu tarzı yansıtan Yılmazkulaş’ın fantastik sergisinde, yaşanmışlıkların izlerini taşıyan olgular yer alacak. Rüyaların tuvallere yansıması olarak nitelendirilebilecek sergi, 14-22 Mayıs 2014 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Nermin Yılmazkulaş, sergisiyle ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade ediyor:

SANAT ANLAYIŞIMDAN YANSIMALAR…

“2014 yılında açmış olduğum bu sergimde, sanat çalışmalarımdaki dışavurumcu yani ifadeci anlayışı, içsel doğaçlamalar olarak tanımlamak daha doğru olur. Yaşanmışlıkların izlerini taşıyan olgular, parçalanmış ya da parçaların birlikteliği sağlanmışçasına biçimselliklere bürünmüşlerdir. Adeta rüyaların görüntüye dönüşmesi diye nitelenebilecek bu yansımalar, ritmik bir anlayışla dolaşmaktadır tuval yüzeyinde… Belki şehrin karmaşası naif duyarlıkla biraz hafiflemekte, masalsı anlatımla da renklenmektedir. Belki de fantastik bir dışavurumla sanat anlayışım biçimleniyor. Kendimi sanatın içinde olarak duyumsamak beni mutlu ediyor. Bu içtenlikle sanatsal olgularımı paylaşacağınızı umuyor, iyi seyirler diliyorum…”

Hakkında Gökçe Uğurlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Mor salkımlı Üsküdar resim sergisi

Üsküdarlı sanatçılarımızdan Eda Mordeniz’in Mor Salkımlı Üsküdar resim sergisi Bağlarbaşı’nda Nev Galeri’de açıldı. ESERLER SATIN ALINABİLECEK Sanatçının gerek ...