Beykoz’a hizmet edenler buluştu…

Beykoz Belediyesi tarafından her yıl emekli personele yönelik düzenlenen “Geleneksel Emekli Belediye Personeli Vefa Yemeği”, bu yıl beşinci kez düzenlendi. Kuruma uzun yıllar hizmet vermiş işçi ve memur personel, yemekte bir araya geldi; eski arkadaşlar hasret giderdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ev sahipliğinde İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen Vefa Yemeği’ne, ilçe belediyesi olunan 1984 yılından bu yana kurumda çalışan ve emekliye ayrılan yaklaşık 400 emekli personel katıldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkan Yardımcıları, DİSK Genel İş Anadolu Yakası 2 No’lu Şube Başkanı Nevzat Karataş, BEM-BİR-SEN 7 No’lu Şube Başkan Yardımcısı Bülent Yıldırım, ilçenin ilk belediye başkanı Ali Zengin ve belediye birim müdürleri de buluşmada emekli personeli yalnız bırakmadı.

“BEYKOZ’A EMEKLERİNİZ GÖZ ARDI EDİLEMEZ…”

Gecenin ev sahibi Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuşmasında şunları ifade etti: “1984’ten bu yana belediyemizde görev almış siz değerli arkadaşlar, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Sizler görevinizi yaptınız, hizmette bulundunuz. Eminim Beykoz’da gezerken bir sokak gördüğünüzde, ‘Bu sokakta benim şöyle bir hizmetim vardı’ diyorsunuzdur. Buralarda sizin emeğiniz vardır.

İYİ VE KÖTÜ GÜNDE BİRLİKTEYİZ…

Olağanüstü bir durum olduğunda, belki de gecenin bir yarısı sizi çağırdılar ve siz de insanların sorunlarını çözmek, dertlerine derman olmak için çalıştınız. Yerel yönetimler böyle bir şey… İnsanlara yardım etmekten keyif alıyorsanız, yorulmazsınız ve işinizde mutlu olursunuz.  İyi günde de kötü günde de birlikteyiz, hatıralarımız var. İnsan bu manzarayı görünce duygulanıyor.

BEYKOZ, BAMBAŞKA BİR ÇEHREYE BÜRÜNECEK…

Beykoz, malum Hz. Yuşa (AS) manevi ikliminin ve misafirperverliğinin simgesi… Bizler de bunu yaşatmaya çalışıyoruz. Daha güzel günler göreceğiz. Göreceksiniz Beykoz, önümüzdeki 5 senede bambaşka bir çehreye bürünecek.”

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Spartaküs

Spartaküs’ün torunları Ataşehir’de!

Ataşehir Belediyesi ile Spartaküs ‘ün doğduğu kent olan Bulgaristan’ın Sandanski şehrinin belediyesi, kardeş kent olma yolunda ilk adımları ...