Bir Bahar Akşamı Konseri

Kadıköy’de “Bir Bahar Akşamı Konseri”

Bir Bahar Akşamı Konseri

Türk Sanat Müziği sanatçısı Doğan Tanyer yönetiminde kurulan Doğan Tanyer Genç Gönüller Musiki Topluluğu, unutulmaz şarkılarımızla 9 Mayıs Pazartesi günü saat 20.00’de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ne konuk oluyor.

Yaş sınırı olmadan herkesi Türk Sanat Müziği ile tanıştırmak ve kültürümüze has bu müzik türünü geliştirmek için kurulan Doğan Tanyer Genç Gönüller Musiki Topluluğu’nun “Bir Bahar Akşamı Konseri” başlıklı konseri, ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşuyor. Daha önce verdikleri konserler ile özellikle engelliler ve huzurevleri için destek toplayan topluluk; mimar, avukat, öğretmen, hemşire, öğrenci, emekli, reklamcı, işadamı-kadını gibi birçok meslek grubundan profesyonellerin katılımıyla 36 sanatçıdan oluşuyor.

Doğan Tanyer

SEÇKİN DAVETLİLER VE SANATÇILAR KATILACAK…

9 Mayıs’ta gerçekleşecek konsere konuk olarak birçok dernek koro şefi hocaları, TSM solistleri Ayşe Tunalı, Nihal Arda, Semra Türel, bestekâr Turhan Taşan ve Zeynettin Maraş gibi seçkin davetlilerin yanı sıra Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, İstanbul Vali Muavinlerinden Ahmet Hamdi Usta, Senegal Konsolosu Nihat Böytüzün ve tiyatro sanatçısı Dilek Türker’in de katılması bekleniyor.

BİRBİRİNDEN GÜZEL ESERLER KULAKLARIN PASINI SİLECEK…

Kadıköy’deki birçok okul öğrencisi, velileri ve öğretmenleri ile İzzet Baysal Huzurevi sakinlerinin de katılacağı konserde seslendirilecek birbirinden güzel eserlerin bazıları ise şu şekilde: “Bir Bahar Akşamı Rastladım Size”, “Elbet Bir Gün Buluşacağız”, “Samanyolu”, “Unut Beni Kalbimdeki Hicranla”, “Olur Da Bir Gün”, “Söyleme Bilmesinler Bu Aşkın Bittiğini”, “Hasretinden Yandı Gönlüm”, “Uzun İnce Bir Yoldayım”, “Nasıl Geçti Habersiz O Güzelim Yıllarım”, “Aynı Çatı Altında”, “Batan Gün Kana Benziyor”, “Fesubhanallah”, “İntizar”, “Yine Bir Gülnihal”.

Doğan Tanyer

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ayşe Ekiz

Bizbize Fasıl’da Ayşe Ekiz rüzgârı

Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Ekiz, geçtiğimiz hafta sonu Ataşehir Bizbize Fasıl’a konuk oldu. Mekanın müdavimlerinden gelen ...