Farklı Bedenlerle Dans

Kadıköy’de “Farklı Bedenlerle Dans”

Farklı Bedenlerle Dans

Toplumun engellilere karşı yarattığı ayrımcılığa karşı durmayı amaçlayan “Farklı Bedenlerle Dans”, Engelli Haftası etkinlikleri kapsamında Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahneye çıkacak.

Kadıköy Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelli Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bir hafta sürecek etkinlikler kapsamında engellilerin günlük hayatta çektiği sıkıntılar gösterilecek. Engellilerin yaşamın her alanında yer almalarında karşılarına çıkan fiziki ve sosyal “engeller” ile ilgili farkındalık çalışmaları yapılacak.

ENGELLİLER İLE ENGELSİZ SANATÇILAR BİR ARADA…

Okullarda gerçekleştirilecek farkındalık seminerleri ve açık alanlarda kurulacak “Empati Sahneleri”nin yanı sıra engelliler ile engelsiz sanatçılar da birlikte gösteri düzenleyecek. Performans sanatçısı ve akademisyen Tuğçe Tuna tarafından oluşturulan “Farklı Bedenlerle Dans” performansında, engelli ve engelsiz sanatçılar bir arada sahne alacak. 12 Mayıs Perşembe akşamı saat 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek etkinliğe tüm Kadıköylüler davetli.

Farklı Bedenlerle Dans

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...