şehit ve gazi

İSPARK’tan şehit ve gazi yakınlarına destek

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda şehit ve gazi yakınları, İSPARK’tan ücretsiz olarak yararlanabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısı, Saraçhane’deki belediye binasında gerçekleştirildi. Meclis’te alınan kararla pazar esnafına yeni yılda ek zam getirilmezken, şehit ve gazi yakınları da İSPARK’tan ücretsiz yararlanabilecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Tarife Komisyon Başkanı Seçkin Turan, belediyede 38 tane müdürlüğün dosyaları bulunduğunu ve yeni yıl fiyat artışlarının incelendiğini söyledi. Turan, şunları ifade etti:

şehit ve gazi

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARINA SINIRSIZ KULLANIM HAKKI…

“Yeni yılda genel anlamda vatandaşa etki eden ücret tarifelerinde zam neredeyse yapmadık. Bir kısmında da çok az düzeltme anlamında zam yaptık. Bazı tarifelerde de 2016’ının altına düştük. Zam yapılmayanlar da var. Pazar esnafı ve reklam anlamında esnaflara uygulanan ücretlere zam yapmadık. Pazar esnafına zam yok, bilboardlara da zam yok. Bu dosyayla birlikte şehit ailelerine, gaziler ve eşlerine de İSPARK’tan ücretsiz kullanım hakkını geçirmiş olduk. Daha önce sınırlı idi, şimdi Ocak ayından itibaren sınırsız bir şekilde kullanılabilecekler.”

ispark-tan-sehit-ve-gazi-yakinlarina-destek-3

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda şehit ve gazi yakınları, İSPARK’tan ücretsiz olarak yararlanabilecek…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...