İBB, Gökçeada için seferber oldu…

Çanakkale’ye bağlı Gökçeada ilçesinde yaşanan sel baskını üzerine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri seferber edildi.

Sel baskını ile sarsılan Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde  İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım ve Onarım, Atık Yönetim Müdürlüğü, Sosyal İdari İşler, Destek Hizmetleri ve Zabıta ekipleri çalışmalara başladı. Daha önce Türkiye ve dünyanın değişik yerlerinde yaşanan afetlere ekiplerini gönderen İBB Başkanı Kadir Topbaş, bu sefer de Gökçeada’da yaşanan sel baskını üzerine ekiplerini görevlendirdi.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, Marmara Belediyeler Birliği’nin İstanbul Cevahir Otel’de yapılan Olağan Genel Kurulu’na katılan Topbaş ile görüşerek yardım istedi. Başkan Çetin, Topbaş ile görüştükten sonra genel kurulda söz alarak, “Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Kadir Topbaş ile görüştük.Kkendisi Gökçeada’ya bir inceleme heyeti göndereceğini söyledi. Kendisine teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

İstanbul İtfaiyesi, İSKİ, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Katı Atık Yönetimi Müdürlüğü, Zabıta, Destek Hizmetleri  Müdürlüğü’nden oluşan 42 kişilik ekip; çok sayıda ekipmanla temizleme, kanal açma, su tahliyesi çalışmalarına destek veriyor. Alanında uzman olan kişilerden oluşan Büyükşehir ekipleri, arazi şartlarına uygun araçlarla çalışmalara katılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait Mobil Büfe ve mekanik yıkama ile süpürme araçları, kanal açma kombine ve yakıt ikmal tankeri, bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Spartaküs

Spartaküs’ün torunları Ataşehir’de!

Ataşehir Belediyesi ile Spartaküs ‘ün doğduğu kent olan Bulgaristan’ın Sandanski şehrinin belediyesi, kardeş kent olma yolunda ilk adımları ...