Beykozlular yağmura aldırmadan yarıştı…

Beykoz Belediyesi tarafından sporun önemine dikkat çekmek ve sporu yaygınlaştırmak için gerçekleştirilen “Geleneksel Halk Koşusu”, olumsuz hava koşullarına rağmen gerçekleştirildi. Bu yıl 5. kez gerçekleştirilen koşuda yüzlerce ilçe sakini, yağan yağmura aldırmadan spor yapmanın keyfini doyasıya yaşadılar.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkan Yardımcıları M. Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk ile İlçe Gençlik Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbey, Belediye birim müdürleri, Meclis üyeleri, muhtarlar ve öğretmenlerin de yarışmacılara destek verdiği koşu, yaş gruplarına göre 5 kategoride yapıldı.

694 YARIŞMACI KATILDI…

Sadece Beykoz’da ikamet edenlerin katılabildiği koşu, Beykoz Belediyesi Meydanı önünden başladı ve Elmalı Kavşağı’ndan aynı güzergâhın dönülmesiyle sona erdi. 694 yarışmacının katıldığı Halk Koşusu’nda yarışmacılar, 5 bin metrekarelik parkurda birinci olabilmek için kıyasıya yarıştılar.

16 BİN TL PARA ÖDÜLÜ DAĞITILDI…

Yarışta toplam 16 bin TL para ödülü dağıtıldı. Yaş gruplarına göre kadın/erkek kategorilerde birincilere 750 TL, ikincilere 500 TL, üçüncülere ise 300 TL ödül dağıtıldı. Koşuya katılanlara tişört, şapka ve yağmurluk gibi hediyeler verildi. Ayrıca yarış sonrası ikram da yapıldı.

MUHTARLAR DA YARIŞA KATILDI…

Katılımcılar arasında en yaşlı olan Melek Özdemir ve Erol Yalın adlı iki vatandaşımıza, koşuya katıldıkları için başarı madalyası ve 500 TL’lik özel ödül verildi. Bu yıl ilk kez Muhtarlar kategorisi de sıralamaya alındı. 3’üncü olan Anadolukavağı Muhtarı Serdar Lüleburgaz, 2’nci olan Paşabahçe Mahalle Muhtarı Kamil Sarıkaya ve 1’inci olan Rüzgarlıbahçe Mahalle Muhtarı Sedat Altun, madalyalarını Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ellerinden aldılar.

Koşunun ardından dereceye giren yarışmacılar ödüllerini aldıktan sonra, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile hatıra fotoğrafı çektirdiler…

Kategorilere göre dereceye giren yarışmacılar ise şöyle:

14-17 Bayan:

1.Yaren Saraç

2. Elif Koca

3. Burcu Dikmen

14-17 Erkek:

1. Şahin Akbacak

2. Yılmaz Yıldız

3. Enes Kadir Akçay

18-25 Bayan:

1. Miray Gür

2. Rabia Taşova

3. Bahar Demiray

18-25 Erkek:

1.  Yıldırım Alkan

2. Halil Yalçın

3. Hasan Güler

26-34 Bayan:

1. Sema Onay

2. Çiğdem Kıhrı

26-34 Erkek:

1. Aytekin Sanin

2. Orhan Şimşek

3. Mehmet Köse

35-44 Bayan:

1. Mine Kılıçaslan

2. Gülşah Zararsız

3. Sevgi Can Arslanbaş

35-44 Erkek:

1. Şenol Erdoğan

2. Ufuk Öztürk

3. Kemal Balcı

45+ Bayan:

1. Kerime Özkan

2. Emine Semra Hergülman

3. Semiha Poyraz

45+ Erkek:

1. Zafer Tayyar Özdeniz

2. Salim Keleş

3. Hikmet Gürer

 

sporvitrini

Hakkında Gökçe Uğurlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası başlıyor

Türkiye Yüzme Federasyonu ve Medicana Kadıköy Hastanesi sponsorluğunda düzenlenen 34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası, 20-21 Temmuz tarihlerinde ...