Kuzguncuk Bostanı’ndaki “mutlu son” umut verdi…

Kuzguncuk’ta “İlia’nın Bostanı” olarak bilinen yeşil alanda geçtiğimiz günlerde yapılan ağaç kesimi ve budama işlemleri nedeniyle yaşanan gerginliğin, Üsküdar Belediyesi ve Kuzguncuklular Derneği ile yapılan görüşmeler sonucu tatlıya bağlanarak yaşanan huzursuzluğun giderilmesi sevinçle karşılandı.

HERHANGİ BİR TİCARİ FAALİYET PLANLANMADI…

Kuzguncuklular Derneği üyeleri ve Kuzguncuk Mahallesi Muhtarı Ali Faik Kaptan’ın da aralarında bulunduğu 17 kişiden oluşan bir grup, Üsküdar Belediyesi yetkilileri ile görüşerek, bostanda herhangi bir ticari faaliyetin planlanmamış olduğu bilgisini aldı.

KUZGUNCUKLULAR DENREĞİ İLE BİRLİKTE HAREKET EDECEK…

Görüşmenin ardından Kuzguncuklular Derneği üyeleri, bostanın doğal dokusunun korunması gerektiğini vurgulayarak, bostanda yapılacak faaliyetlerin öncelikle “kağıt üstünde” tanımlanmasını talep etti. Üsküdar Belediyesi’nin bundan böyle Kuzguncuk Bostanı ile ilgili karar alma ve düzenleme konularında, Kuzguncuklular Derneği önderliğinde oluşturulacak bir komite ile birlikte hareket edeceği belirtildi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Spor tutkunları Riva Koşusu’nda buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu, Beykoz Belediyesi, Beykoz Kaymakamlığı ve çeşitli kuruluşların sponsorluğunda Riva Koşusu yapıldı. ...