Fenerbahçe Rotary’den anlamlı proje…

Fenerbahçe Rotary Kulübü, anlamlı bir projeye imza atarak Koç Müzesi’ni Kars’taki öğrencilerle buluşturdu.

Kulübün Koç Müzesi ile yaptığı görüşme sonucunda, “Müzebus” adı altında 100 materyalden oluşan Koç Müzesi, Şehit Albay Karaoğlanoğlu Yatılı Bölge Ortaokulu ve Gazi Ahmet Muhtarpaşa Ortaokulu öğrencileri ile buluşturuldu. Koç Müzesi Eğitim Ekibi, “Teknolojinin zamandaki yolculuğu” başlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına entegre edilmiş olan çalışmayı, yaklaşık 1.300 öğrenci ile görsel ve uygulamalı olarak paylaştı.

EĞİTİM ADINA HARİKA BİR PROJE…

Müzebus, Kars’ta 2 tam gün kaldı ve bu eşsiz eğitimden öğrencilerin yanı sıra yönetici öğretmenler de faydalandı. Kars İl Milli Eğitim Şube Müdürü de bizzat eğitime katılarak, Kars’ta böylesine içerikli bir eğitim almadıklarını, bu eğitimin Kars için bir ilk olduğunu ve bu projenin eğitim adına harika bir proje olduğunu iletti.

KARS İÇİN BÜYÜK FIRSAT…

Okul müdürleri, Kars’taki öğrencileri böyle bir fırsatla buluşturduklarından dolayı Fenerbahçe Rotary Kulübü’ne teşekkürlerini iletti ve mümkün olsa tüm Kars’taki öğrencilerin bu fırsatı yakalamaları için çalışacaklarını belirtti.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de Afrin operasyonuna protesto

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’deki terörist gruplara yönelik başlattığı, ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı protesto için HDP’nin çağrısıyla Kadıköy’de toplanmak isteyen ...