En büyük 3. marina Tuzla’ya…

Tuzla Belediyesi tarafından yaptırılan Tuzla Marina, 3 bin kişiye farklı iş kollarında istihdam sağlayacak. Mart 2015’te açılacak olan Tuzla Marina, Türkiye’nin yat kapasitesi bakımından en büyük 3. marinası olacak.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 185 bin metrekareye yayılan marinada 840 yat parkı ve 200 kapasiteli balıkçı barınağının yanı sıra alışveriş alanlarından restoranlara ve eğlence parklarına kadar birçok farklı bölümün yer alacağını söyledi.

DÜNYA ÇAPINDA BİLİNECEK…

Yıllık 25 milyon ziyaretçi beklenilen Tuzla Marina’nın bölgenin çehresini değiştireceğini anlatan Başkan Yazıcı; “Tuzla’da kent mirasına kazandırılabilecek en güzel eserlerden birisini hazırlamanın heyecanını yaşıyoruz. Marina, denizcilik sektöründe her türlü imkana sahip olan Tuzla’nın her alanda ilerlemesine katkı sağlayacak. Mart 2015’te Tuzla Marina’nın hizmete açılmasıyla Tuzla, dünya çapında tanınan, bilinen ve dünyanın her yerinden ziyaretçi ağırlayacak bir şehir olacak” şeklinde konuştu.

SABİHA GÖKÇEN’E 15 DAKİKA UZAKLIKTA…

Yakıt ikmali, bakım onarım ve alışveriş gibi tüm ihtiyaçların aynı alandan karşılanabileceği marina, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 15 dakika uzaklıkta bulunuyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...