Erenköy Güneş Koleji Mezunları buluştu…

1

Şimdi yerinde Feyziye Mektepleri Vakfı’na bağlı Işık Lisesi bulunan Erenköy Güneş Koleji’nin 1970 yılı mezunlarını, Göztepe Villa Maral’da görüntüledik.

Aralarında Türkiye’nin 6. Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk’ün oğlu, Finlandiya Büyükelçisi Selah Korutürk’ün de bulunduğu mezunlar, yıllar sonra bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdiler.

Yurtdışı ve şehirdışı görevler nedeniyle her buluşmada mutlaka eksik olarak toplanan mezunlar, bu defa tarih öğretmenleri Ekmel Mütevellioğlu’nun gecelerine katılmalarından bir başka mutluluk duyduklarını, ancak tarih dersinin en çok zorlandıkları ders olduğunu da itiraf ettiler.

Mezunları arasında Anadolu Grubu kurucularından İbrahim Yazıcı’nın da bulunduğu ve tam yarım asır önce Erenköy Güneş Koleji’ne giriş yaparak 70’li yıllarda mezun olan bugünlerin önemli isimleri; eğitim gördükleri sırada önemsemedikleri tarihi köşkü, şimdi büyük bir hayranlıkla anımsadıklarını dile getirdiler.

Fatih Eyilik de mezunlar arasında…

Erenköy Güneş Koleji Mezunları arasında, Antalya’nın ünlü ailelerinden Eyilik Kardeşler’in de bir üyesinin olduğunu öğrendik. Evet; Fatih Eyilik, Antalya’nın popüler olmadığı yıllarda ailesi tarafından Erenköy Güneş Koleji’ne eğitim görmesi için gönderilmişti. Okulun buluşmaya katılan diğer mezunlarından bazı isimler ise şöyle: Dr. Ahmet Diriker, Sedat Uzun, Fazıl Çekirdekçi ve Kenan Sevinç…

3

2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Elite World Asia

Turizm sektörü Elite World Asia’da buluştu

Türkiye’nin en hızlı büyüyen yerel otel zinciri Elite World Hotels’in bu yıl ikincisini düzenlediği “Elite World Gazino”, başta ...