Çekmeköy Belediyesi

Çekmeköy Belediyesi yönetişimde zirveye oturdu

Geçtiğimiz ay Birleşmiş Milletler kriterlerine göre yaptırılan araştırma sonucunda 150 belediye arasında yönetişim endeksi alanında birinci sırada yer alan Çekmeköy Belediyesi’nin ödülü, İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) yetkilileri tarafından Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’a takdim edildi.

İNGEV tarafından bu yıl ilki düzenlenen; birçok uluslararası kuruluş, özel sektör ve kamu üst düzey yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ile yerel yönetim temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilen İnsani Gelişme Zirvesi’nde Çekmeköy Belediyesi, yönetişim endeksi alanında birinci sırada yer almıştı. Araştırmada ele alınan yönetişim endeksi değişkenleri Belediye Bilgi Paylaşımı ve Saydamlık Endeksi, Belediyeye Erişim Endeksi, Belediye Sosyal Medya Kullanım Endeksi ve Seçimlere Katılım Oranı’nda en yüksek puanı alan Çekmeköy Belediyesi, yönetişim endeksinde zirvenin sahibi oldu.

Çekmeköy Belediyesi

DETAYLAR EN İNCE AYRINTISINA KADAR AKTARILDI…

Çekmeköy Belediyesi’ni ziyaret eden İnsani Gelişme Vakfı yetkilileri, belediye meclis salonunda birimlerin halkla ilişkiler sorumlularına 30 dakikalık bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda araştırmanın detayları ve kriterler, en ince ayrıntılarına kadar ilgili personele aktarıldı.

OBJEKTİFLİĞİYLE AYRI BİR ÖNEME SAHİP…

Ödülü alan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; “Bağımsız ve objektif olarak kamuda böyle bir araştırma yapan İNGEV’e sizin aracılığınızla teşekkür ediyorum. Bu araştırma, objektifliğiyle bizim için son derece önemli. Burada gördüğümüz artı ve eksi yönlerimizle misyon ve vizyonumuza uygun olarak çalışmalarımızı şekillendireceğiz. Bu ödülün alınmasında ter akıtan tüm çalışma arkadaşlarıma gösterdikleri gayret için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...