Dünya Kadınlar Günü

Başkan Demirci’den Dünya Kadınlar Günü mesajı

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Demirci, kadınlara yılın 365 günü değer veren bir inancın mensubu olduklarını, yaptıkları yatırımlarla kadınlara her anlamda imkanlar sağlamaya çalıştıklarını vurguladı.

Türk ve İslam toplumu kültüründe kadının çok önemli yeri bulunduğuna dikkat çeken Başkan Demirci, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in “Kadınlar hakkında size hayrı vasiyet ediyorum” dediğini, Türk geleneklerinde kadının lider anlamındaki “Han” sözcüğünden türetilen “Hanım” kelimesiyle adlandırıldığını kaydetti. Şevki Demirci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında şu ifadelere yer verdi:

TOPLUMUN TEMELİ AİLE, AİLENİN TEMELİ KADINDIR…

“Toplumun temeli aile, ailenin temeli kadındır. Kadınlarımız her daim hak ettikleri konumda, ailenin ve toplumun merkezinde yer almışlardır. Eğitimden sağlığa, siyasal yaşamdan iş dünyasına kadar üstlendikleri sorumluluklarla Türk milletinin geleceğe güvenle bakmasının teminatı olmuşlardır. Bir toplumun gelişme düzeyinin en önemli göstergelerinden biri kadınların sahip olduğu özgürlük, toplumda taşıdığı saygınlık, üretim ve yönetimdeki yeridir.

KADINLARIN SOSYAL YAŞAMDA DAHA AKTİF OLMALARI SAĞLANACAK…

Günümüzde kadınlarımızın ekonomik, sosyal ve siyasal alandaki etkinlikleri her geçen gün artıyor. Biz de Çayırova Belediyesi olarak kadınlarımızı sosyal yaşamda daha aktif bir konuma getirecek olan bir dizi eğitim ve mesleki sanat kursları düzenliyoruz. Kadınlarımızın ailelerine ve yuvalarına destek olmasını sağlamak adına belediye olarak yenilikler yapıyoruz. Hem sosyal hayata daha fazla katılmalarını, hem hobilerini geliştirmek isteyenlerin meslek sahibi olmalarını sağlamak için Anne-Çocuk Kulüplerimiz, Bilgi Evlerimiz ve Gençlik Merkezlerimizde sanat ve mesleki eğitim kurslarımızın hizmet sahasını artırmaya devam ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, hayatımıza emekleriyle ve değerleriyle anlam katan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim.”

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

AYGAD

AYGAD’dan toplantı öncesi balık partisi

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), Ekim ayının ikinci yönetim kurulu toplantısını 20 Ekim Cumartesi günü yaptı. Maltepe’de, AYGAD ...