Muhtarlar Toplantısı

96. Muhtarlar Toplantısı gerçekleştirildi

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde 2009 yılından bu yana gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı’nın Mart 2017 oturumu, Kartal Belediyesi Ekolojik Çadır’da gerçekleştirildi.

96.’sı gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı’na Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Gülcemal Fidan, Av. Hüsnü Yeşilyurt, Mustafa Fehmi Okay, Gökhan Yüksel, Feyyaz Kaynak, Nuran Keriş, Ali Apaydın, Özel Kalem Müdürü Banu Kocadağ ve Kartallı muhtarlar katıldı. Toplantıda muhtarlar, mahallelerine ilişkin sorunları dile getirerek, sorunlara zamanında çözüm üreten Kartal Belediyesi’ne teşekkür etti.

Muhtarlar Toplantısı

PARK İŞGALLERİNE DİKKAT…

Yapılan inşaatların park işgallerine değinen Başkan Öz; “Belediyede bir uygulama yapıyoruz. İmar Müdürlüğü, imar vermeden önce Park Bahçeler ve Fen İşleri Müdürlüğü’ne yazı yazıyor. Değişen ve dönüşen Kartal’da inşaatlar var. Mutlaka ve mutlaka mahallenizdeki inşaatlara dikkat edin, kendi hatlarına çekilmeleri lazım. Tespit ettiklerinizi de mutlaka bize bildirin. Bazı yerlerde var. Halka açık olan parklar, sitenin bahçesiymiş gibi kullanılıyor. Bunu hem geri çevirmek zor oluyor, hem de o mahalle halkının kullanımına kapalı bir alan oluyor. Bu konuda sizlerden yardım ve destek istiyoruz” dedi.

Muhtarlar Toplantısı

BUDAMA, DOĞRU BİR ŞEKİLDE VE DOĞRU ZAMANDA YAPILMALI…

Ağaç budamanın da önemine vurgu yapan Öz; “Bu hafta içinde Büyükşehir’de görev yapan biriyle konuştum. Şunu da tespit ettik ki hiçbir ilçe, budama ile ilgili bir çalışma yapmıyor. Sadece Büyükşehir Belediyesi, bir budama ekibi oluşturmuş. Zamanında çiftlikte bir kök kurdu çıktı. Onu nasıl yok edeceğiz diye Ankara Ziraat Fakültesi, Uludağ Ziraat Fakültesi ve Tokat Gazi Ziraat Fakültesi’ne böceklerin fotoğrafını yolladım. Üçünden de aynı cevap geldi. 15 Ekim’den 15 Mayıs’a kadar her 115 günde bir söyledikleri ilacı kullanarak yok edilmesi gerektiğini söylediler. Ben hekim olarak şunu düşündüm. Kendilerine uzun süreli antibiyotik kullanınca nasıl kanlı ishal olunuyorsa, çok fazla ilaç kullanınca da bahçedeki iyi huylu mikroplar öldürülüp, zararlı mantarlar oluşabilir dedim. Bahçede geri dönülmez zararlar oluşabilir diye bu ilaçlamadan vazgeçtik. Sonra çiftliğe bir kümes yaptırdık. Sülün ve keklik yetiştirdik. Onlar bahçedeki böcekleri yedi. O zaman Amerikalı danışmana da yolladığımda bana ‘Ağacı buda, besle ve sula’ dedi.  Şimdi buradan yola çıkarak diyorum ki budama, kent içinde doğru bir şekilde ve doğru zamanda yapılmalı” ifadelerini kullandı.

Muhtarlar Toplantısı

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde 2009 yılından bu yana gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı’nın Mart 2017 oturumu, Kartal Belediyesi Ekolojik Çadır’da gerçekleştirildi…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...