Çayırova Belediyesi kendi fidanlarını üretiyor…

1

Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde yeni çalışma alanı oluşturduklarını ifade ederek, kendi fidanlarını yetiştirdiklerini söyledi.

“Kendi fidanlarımızı kendi seralarımızda yetiştirebiliyoruz” diyen Akbaş “Yapmış olduğumuz yeni hizmet binamız ile birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğü’müzü, fidan yetiştirme alanları ile bir arada konuşlandırdık. Daha önceden müdürlüğümüzün mevcut yerinde bu tarz çalışmalar yapamadığını biliyoruz. Ama artık kendi fidanlarımızı üretebildiğimiz ve ilçemize daha iyi hizmet edebileceğimiz bir hizmet noktamız var. Yetiştirdiğimiz fidanlarımızı toprakla buluşturarak, yeşil bir Çayırova oluşturma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Şu anki hizmet binamızda parklarımız için gerekli malzemelerin bakımını, tamirini ve yenilenmesini yapabileceğimiz atölyelerimiz var. İlçemizdeki parklarımıza modern ve yeşil bir görünüm sağlamak adına fidan yetiştirme, bakım atölyeleri ve hizmet binasını bir noktada toplayarak, hizmetin hızını ve kalitesini arttırdığımızı düşünüyorum” dedi.

Parklar vatandaşlarımıza huzur vermeli…

Seraları ve bakım atölyesini inceleyerek yeni hizmet binasını gezen başkan Akbaş, incelemelerin ardından Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Çorapsız eşliğinde, Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli ile sabah kahvaltısı yaptı. Kahvaltı sonrasında ilçedeki parklar hakkında Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Koç’tan bilgiler alan başkan Akbaş, yıl içerisinde parklardaki olumsuz şartları ortadan kaldırmalarını ve vatandaşların rahat dinlenebileceği ve vakit geçirebileceği parklar haline getirilmesi talimatını verdi.

Parkların kötü amaçlarla kullanılmasını önlemek adına daha şeffaf parklar oluşturmak gerektiğini ifade eden başkan Akbaş, parkların Çayırova halkına huzur vermesini ve revize çalışmaları çerçevesinde parklardan bireysel farklılığı olan vatandaşlarında yararlanabileceği şekilde düzenlenmesini söyledi.   

2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yenimahalle semt pazarı

Yenimahalle yeni semt pazarına kavuşuyor

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Yenimahalle 5114/4 sokakta kurulacak yeni semt pazarı için ...