Çekmeköy Belediyesi’nden engelli vatandaşlara sirk gezisi…

1

Çekmeköy Belediyesi, çoğunluğunu çocukların oluşturduğu engelli grubunu, Bostancı’da kurulan Paris Sirki’ne götürdü. Hayatlarında ilk defa sirke gittiklerini söyleyen çocukların şaşkınlıkları ve mutlulukları gözlerine yansıdı. 

Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Engelliler Masası tarafından organize edilen geziye, 60 engelli vatandaş aileleri ile birlikte katıldı. 

Çekmeköy’de yaşayan engelli vatandaşların ihtiyaçlarına dönük yapılan hizmetler ve sosyal faaliyetlere bir yenisini eklemenin mutluluğunu yaşayan Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, sirk gezisi ile ilgili olarak; “Engellilerimizin gerek ihtiyaçlarını karşılamak, gerekse sosyal ve kültürel etkinliklere katılımlarını sağlamak bizler için mutluluk vesilesidir ” dedi. 

İllüzyon oyunlarından hokkabazlığa, yeteneklerin sergilenmesinden sevimli ve gizemli hayvanlara kadar birbirinden heyecanlı ve keyifli bölümlerden oluşan gösteride, maymun ve kaplanlar ilgi odağı oldular.

 

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Dünya Değişim Akademisi

Dünya Değişim Akademisi’nin 30. merkezi Çekmeköy’de!

Dünya Değişim Akademisi, 30. merkezini İstanbul Çekmeköy’de çok uluslu bir kutlama ile açtı. Türkiye’nin yanı sıra Amerika, Japonya, ...