hobi bahçesi

Kartal’a hobi bahçesi geliyor

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, belediyeye ait Yakacık Sera Alanı’nda incelemelerde bulunarak, Kartal’da hobi bahçeleri oluşturulacaklarını ve vatandaşlara tarım yapmayı öğreteceklerini belirtti.

Kartal genelinde yaşayan vatandaşlar için oluşturulacak alanlarda tarım yapılabilmesi için hazırlıkların başladığını belirten Başkan Öz; “Dünyada dikey tarım diye bir şey var. Onu da projelendiriyoruz. İnsanlar kendi evinde, kendi ihtiyacını yerli tohum ile üretebilsin. Domatesini, biberini yetiştirebilsin. Küçük alanda ya da dar alanda, katlı yerlerde tarım yapmayı öğreteceğiz. Kapalı alanlarda öyle bir ortam oluşturuluyor ki, ürün yetiştirilebiliyor. Kartal, yer olarak ekolojik tarıma müsait. Bir hobi bahçesi yapacağız. Ve buraya gelin, ürününüzü burada yetiştirin, alın götürün diyeceğiz” açıklamasında bulundu.

hobi bahçesi

150 ÇEŞİT, 200 BİN BİTKİ…

Kartal Belediyesi’nin serasında sökümden sonra bakımı ve ilaçlaması yapılan ağaç ve bitkiler, daha sonra ilçede uygun park ve bahçelerde belirlenen yerlere dikiliyor. Ortalama 150 çeşitten 200 bin bitkinin yetiştiği serada, bitkiler her dönem yenilenerek dağıtım ve dikimleri yapılıyor.

hobi bahçesi

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, belediyeye ait Yakacık Sera Alanı’nda incelemelerde bulunarak, Kartal’da hobi bahçesi oluşturulacaklarını söyledi…

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...