Calipso

Calipso akşamları trend oldu

Sahilyolu’nun en iddialı mekanlarından Calipso Fish Gurme, kısa zamanda sağladığı başarı ile Anadolu Yakası’nı da aşarak, İstanbul’un gözde mekanları sıralamasına girdi. Bu başarıda mekanı ziyaret eden ünlü gurme Vedat Milor’un son derece cimri davrandığı yıldızlarını Calipso’ya tereddütsüz olarak vermesinin de etkili olduğunu dile getiren uzmanlar, “Açık konuşmak gerekirse hak ediyor” yorumunda bulundu.

EN BÜYÜK ARTILARI, PİŞİRMEYİ BİLMEK…

Vedat Milor, geçtiğimiz aylarda Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesinde yazdığı yazıda “Malzeme açısından zengin, ferah ve salaş olmayan bir restoran. En büyük artıları ise, pişirmeyi bilmek” olarak dile getirmiş ve Calipso Fish Gurme’yi “Anadolu Yakası’nın en iyi lokantalarından biri” olarak göstermişti. Önceki akşam ziyaret ettiğimiz mekanda, yine pek çok okurumuzun büyük bir keyifle mekanın konukları arasında olduğunu gördük. Calipso’nun sahipleri Veli Şahin ve Ziya Kaçar ise, bir ressam titizliği ve aşkı ile konuklara servis edilmek üzere çıkan lezzetlerin son kontrollerini yapıyorlardı.

Selen Selek, İbrahim Atakişi, Işıl Atakişi, Nazlı Selek ve Bilhan Selek…

İBRAHİM ATAKİŞİ’YE 83. YAŞ GÜNÜ KUTLAMASI…

Endüstri bitkileri yetiştirme ve ıslahı konusunda ülkemizin yetiştirdiği en önemli isimler arasında yer alan Prof. Dr. İbrahim Atakişi’nin 83. yaş günü kutlamasına tanık olduk. Ona içtenlik dolu bakışlarla “Nice yıllar” diyenler ise ailesiydi.

Çiğdem Ulucan, Esin Şenkardeş, Hatice Kılınç, Yılmaz Kılınç, Barış Şenkardeş, Mert Şenkardeş ve Arda Ulucan…

BALIK ZİYAFETİ DEDEYE, HEDİYELER TORUNLARA…

Mekanın ev sahipliği yaptığı bir başka doğum günü kutlaması ise, Yılmaz Kılınç için düzenlenen partiydi. 72. yaşına geride bırakan Yılmaz Dede’nin yanında, “haylaz” olarak yorumladığı torunları da vardı. Gecenin bir başka farkı, dedenin “Bana alınacak hediyeleri torunlarım için düşünün” talimatı sonrasında Arda Ulucan’a alınan Quicksilver marka montun sürpriz olmasıydı.

Calipso Fish Gurme

Atilla Dedeoğlu, Mustafa Sümer, Ahmet Gür, Meltem Gür, Sibel Sümer ve Adalet Dedeoğlu…

ATİLLA DEDEOĞLU VE DOSTLARI…

Dünyanın önde gelen debriyaj üreticilerinden MAPA’nın Satış Müdürü Atilla Dedeoğlu, başarılı ve bir o kadar da yoğun geçen 2017 yılının ardından 2018’in de aynı şekilde geçeceği belirtilerinin kutlamasını, dostlarıyla birlikte Calipso’da gerçekleştirdi.

Mira Arslan, Demet Erbil, Ercüment Erbil, Emin Arslan, Dinçer Aydın ve Elif Aydın…

EMİN & MİRA ARSLAN ÇİFTİ, CALİPSO’DA KONUK AĞIRLADI…

Mekanın konukları arasında, Emin & Mira Arslan çifti de vardı. Sık sık birlikte olduklaarı dostlarını bu defa Calipso’da ağırlamayı tercih eden Arslan çifti, “Çok doğru bir seçim yapmışız” yorumunda bulundular.

LİMON KOKULU CALİPSO AKŞAMLARI…

Mekanın konuklarından birinin “Canlı limon ağaçları ve limon kokuları eşliğinde balık ziyafetinin ayrıcalığını yaşıyoruz” demesi, bizi Veli Şahin ve Ziya Kaçar ikilisinin Antalya’dan özel olarak getirttiği limon ağaçlarına yöneltti. “Gerçekten de Calipso‘ya farklı bir ayrıcalık sağlamış” demekten kendimizi alamadık.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediyesi whatsapp hattı

Kartal Belediyesi’nin WhatsApp Hattı yoğun ilgi görüyor

Kartal Belediyesi’nin vatandaşların ilettiği şikâyetleri anında çözüme kavuşturmak için kurduğu WhatsApp İhbar Hattı büyük ilgi görüyor. Kartal Belediye ...