By Esat’ın şefi Fevzi Usta, Alp Hoca’ya kilo aldırıyor…

Ülkemize gelen yabancı konuklar başta olmak üzere, pek çok ünlü ismin balık mekanı konumuna gelen By Esat Balıkçısı’na ilgi artarak sürüyor. Bunda By Esat’ın yıldızlı baş aşçısı Fevzi Usta’nın payı elbette büyük… Bir kuyumcu titizliğiyle hazırlanan özel lezzetler, konuklar için mekanı vazgeçilmez kılıyor.

Mekanın müdavimlerinden biri de ünlü kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp… Ofisine de yakın olması nedeniyle Alp Hoca, haftada en az üç gün mekana uğramak durumunda kalıyor. Son zamanlarda Fevzi Usta’nın olağanüstü lezzetleri karşısında kilo aldığını ve vermekte zorlandığını dile getiren Prof. Alp; “Gelsem bir türlü gelmesem bir türlü… Ne yapacağıma bir türlü karar veremedim” diyerek zorlandığını ifade etti.

7 KİLOLUK SİNARİTİN 3 KİLOSU ALP HOCA’YA…

Şikayetler karşısında görüşlerine başvurduğumuz Fevzi Usta ise; “Bende hata yok. Özenle ve de büyük bir zevkle hazırlıyorum. Ne kadar az yenirse, lezzet o kadar kalıcı olur. Ama değerli hocam, biraz önce çekimini yaptığınız 7 kiloluk sinaritin yaklaşık 3 kilosunu tek başına kendisi yedi. Elbette kilo alır. Neyse ki hocamın boyu, karizması yerinde de kilosu belli olmuyor” dedi.

VALMATIC SRL’NİN BAŞKANI DA “ESAT” DİYENLERDEN…

By Esat’ın konukları arasında, İtalya’nın ünlü ambalaj şirketlerinden Valmatic SRL’nin Yönetim Kurulu Başkanı Maurizio Lewrotti de vardı. Türkiye pazarında birlikte çalıştıkları AKPACK Ambalaj’ın sahipleri Gaye & Saltuk Akdı çiftiyle üçüncü defa mekana konuk olan Lewrotti’ye aynı gün Bebek sahilinde balık ziyafeti teklif edildiyse de, kendisinin ısrarla “Geçen defaki yer olsun” diyerek Esat’ı işaret etmesi onu haklı çıkarıyordu.

MERCK İLAÇ TÜRKİYE’NİN KONUKLARI…

Kuruluş tarihi 1668 olan, Türkiye’de ise 1998 yılından beri faaliyette olan dünyadaki en eski ilaç ve kimya şirketi MERCK’in Türkiye bölümü çalışanları, hafta sonu yorgunluğunu By Esat’ta düzenledikleri bir balık ziyafeti ile gidermeye çalıştılar. Gülşah Güven, Canan Okuyucu, Afssain Nikeain, Didem Çevik Gündoğan, Murat Güler, Atalay Demirel ve Veysi Yoldaş…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Park Adana

Park Adana’ya Adana’dan da, Ardahan’dan da geliyorlar!

Ataşehir’in her türlü övgüyü hak eden lezzet durağı Park Adana Kebapçısı’na Adana’dan da, Ardahan’dan da, hatta Çin’den bile ...