Beykoz'a metro

Beykoz’a metro geliyor

Yaklaşık iki aydır yoğun olarak ilçe programlarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geçtiğimiz gün Beykoz’u ziyaret etti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in de katıldığı Çukurçayır’daki programa, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Çukurçayır Meydanı’nda vatandaşlara hitap eden Başkan Topbaş, 2004 yılında göreve geldiklerinde kendilerine Beykozlulardan doğalgaz talebi geldiğini ve seçim vaadi olmamasına rağmen Beykoz’u dört ay içerisinde doğalgaza kavuşturduklarını hatırlatarak, şu açıklamalarda bulundu:

Beykoz'a metro

BEYKOZ’A YAPILAN YATIRIMLAR TOPLAMI 1,7 MİLYAR TL…

“Göreve geldiğimiz günden bugüne İstanbul’a yaptığımız yatırımlar toplamı 98 milyar. Beykoz’a yaptığımız yatırımlar toplamı da 1 milyar 700 milyon. Kasamızda paramız var. Sizin paranız var. Devlete ve finans kuruluşlarına günü gelmiş 1 lira bile borcumuz yok. Bizimle olanlara, yanımızda duranlara teşekkür ediyorum. Sizler bu emanet şehri bizlere emanet ettiniz ve bize güvendiniz.

Beykoz'a metro

HER YERDE METRO, HER YERE METRO…

‘Her Yerde Metro, Her Yere Metro’ sloganıyla İstanbul’un her yerine metro hizmeti götürdük. Onların hayal bile edemeyeceklerini biz hayata geçiriyoruz. Beykoz’a metro hayal edilebilir miydi? Biz Beykoz’a metro getireceğiz. Çocukluğumda hatırlıyorum, Beykoz’a geldiğimiz zaman burada yatıya kaldırdık. Buraya gelince bir gün kalacak ve öyle dönecektin. O zamanlar ulaşım yoktu. Ama şimdi metrolardan bahsediyoruz. Buradan binip Taksim’e, Kartal’a, havalimanına gidebileceğiniz bir gelecekten bahsediyorum.”

HAREM-BEYKOZ ARASINA 14 KM’LİK TÜNEL…

İBB Başkanı Kadir Topbaş ayrıca, Harem-Beykoz arasında yapılacak olan tünel ile ilgili de bilgi verdi. Proje aşamasındaki tünelin 14 km olacağını belirten Topbaş; “Harem’den giren bir tünel, Küçüksu Çayırı’ndan çıkacak. Harem’den giren bir kişi, 14 kilometre giderek Küçüksu Çayırı’na gelecek” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

baskan-yazici-ve-esi-okul-aile-birlikleriyle-bulustu-2-

Başkan Yazıcı ve Eşi, Okul Aile Birlikleriyle buluştu

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla’da okul aile birliklerinin gönüllü yöneticileriyle buluştu. ...