Üsküdar-Sancaktepe Metrosu

Üsküdar-Sancaktepe Metrosu’nda test sürüşleri başladı

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olacak Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe arasındaki Akıllı Metro Projesi’nde test sürüşleri başladı. 20 kilometrelik hat; 16 istasyon, depo sahası ve depoya bağlanan 2 bin 750 metre tünelden oluşacak. 126 vagonun hizmet vereceği hat üzerinde, 24 saat olmak üzere 2 bin 430 personel çalışmalarını sürdürüyor.

30 Ağustos 2017’de bitirilmesi hedeflenen hat ile birlikte Anadolu Yakası’nın ana ulaşım ağının önemli bir aksı daha tamamlanmış olacak. Otomatik sistemle kendisini park edebilme özelliğine sahip metro, sürücüsüz hizmet verecek ve vatandaşların güvenliği için “peron kapı” sistemini kullanacak.

Üsküdar-Sancaktepe Metrosu

TÜM ULAŞIM SİSTEMLERİYLE ENTEGRE EDİLECEK…

Üç ilçeden geçecek metro hattında Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Libadiye, Çarşı, Ümraniye, İnkılap Mahallesi, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, Lise, Dudullu, Toplu Konutlar, Çekmeköy ve Sancaktepe istasyonları yer alacak. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattıyla bağlantılı olacak ulaşım sistemleri ise şu şekilde: “Üsküdar İstasyonu’nda Marmaray hattıyla Avrupa Yakası’na, Altunizade İstasyonu’nda yapımı planlanan teleferik hattı ve mevcut metrobüs hattına, Çarşı İstasyonu’nda Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattına, Dudullu istasyonunda ise Dudullu-Bostancı metro hattıyla bağlantı sağlanmış olacak. Ayrıca Çekmeköy istasyonu sonrasında hat Sultanbeyli’ye uzatılacak.”

üsküdar-sancaktepe metrosu

Uskudar-Sancaktepe Metrosu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...