Beykoz’da 23 branşta kültür-sanat ve eğitim kursları başlıyor…

23KURSBANNER

Beykoz Belediyesi’nin öğrencilere derslerinde takviye sağlamak, yeteneklerini keşfedecekleri alanlar sunmak ve yetişkinlere hobi alanları açmak üzere 23 farklı branşta düzenlediği kurslar için kayıtlar başladı.  

Yaz aylarında öğrencilerin verimli bir tatil dönemi geçirebilmesi için eğitim ve spor programları açan Beykoz Belediyesi, kültür-sanat ve eğitim kurslarının kapsamını yetişkinlere yönelik genişletti. Beykozlular’a yönelik ücretsiz düzenlenen kurslar; Kavacık Hizmet Binası, Prof. Dr. Necmettin Erbakan  Kültür Merkezi, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi ve Tokatköy Hizmet Binası olmak üzere 4 farklı mekânda yürütülecek.  

Öğrenciler için Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi, Geometri, Biyoloji, Kimya, Fizik, Coğrafya, gibi takviye branşlarında açılan kurslar; yine çocuklar, gençler ve yetişkinler için İngilizce, Arapça, Osmanlıca, Tiyatro, Keman, Fotoğrafçılık, Kaligrafi, Gitar, Bağlama, Dikisyon, Hızlı Okuma, Genel Muhasebe, İspanyolca, Kanun, Ney branşlarından oluşuyor.  

İlçedeki çocuk ve gençlerin uzun süren yaz tatillerini yararlı aktivitelerle değerlendirmeleri, sosyal gelişim ve eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla yaz döneminde kurslar açtıklarını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sanat ve kültürün her alanında gelişimi hedeflediklerini ve kursların kapsamını bu doğrultuda genişlettiklerini ifade etti.  

Kurslara katılmak isteyen ilçe sakinlerinin 1 Mart’a kadar kayıt yaptırmaları gerekiyor. 

Bilgi ve Kayıt:

Beykoz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü: 0216 538 84 66

Beykoz Belediyesi Kavacık Hizmet Binası: 0216 425 03 77

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...