Tiyatro aşkı salonlara sığmadı…

1

Çekmeköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen tiyatro gösterilerine yoğun ilgi devam ediyor.

Süheyl Uygur ve Behzat Uygur tarafından sahnelenen “Benimle Oynar Mısın?” adlı oyuna katılım çok olunca, ayakta kalanlar için alt kattaki salon açıldı. Projeksiyonla alt kattaki salona da görüntüler aktarılarak, kimsenin geri çevrilmemesi sağlandı.

Nejat Uygur’un yazdığı Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin oynadığı “Benimle Oynar Mısın?” adlı tiyatro gösterisi, Turgut Özal Kültür Merkez’inde geçtiğimiz gün sahnelendi. Oyun, Çekmeköy’de ikinci kez sahnelenmesine rağmen izleyici sayısı bin’in üzerine çıktı.

Oyunda, dağınık bir yaşamı olan ve gece hayatına düşkün Muttalip’in hayatı, saf kardeşi Muzdarip’in ailesinden kaçarak yanına taşınmasıyla tamamen değişir. Muttalip, kardeşi Muzdarip’i değiştirmeye karar verir ve bu çerçevede komik olaylar gelişmeye başlar.

Çılgın komşular, asabi baba, güzel kadınlar ve duygusal bir anneyle bol kahkahalı bir vodvil örneği olan “Benimle Oynar Mısın?”, izleyenleri kimi zaman güldürdü, kimi zaman ise hüzünlendirdi.

 

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Çekmeköy’e Spor Parkı

Çekmeköy Belediyesi’nin Nişantepe Mahallesi’ne inşa ettiği Spor Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış programına Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet ...