Tuzla OSB

Bakan Müezzinoğlu, Tuzla OSB yöneticileriyle buluştu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Tuzla Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetim kurulu üyeleriyle Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisi’nde bir araya geldi.

Türkiye’nin, güvenilirliğini bozmaya yönelik her türlü girişime rağmen büyüme gerçekleştirdiğini belirten Müezzinoğlu, 2016’da terör saldırıları ve 15 Temmuz darbe girişimi başta olmak üzere olağanüstü sorunlara karşı mücadele verildiğini anımsattı. “Bütün bunları esasında, bu büyük milletin dışında hiçbir millet atlatamazdı. Bu kadar kolay atlatamazdı, darmadağınık olurdu, belini doğrultamazdı. Ama biz yine hızla, geleceğe umutla ve güvenle bakan bir yolculuğu yapma gayreti içindeyiz” diyen Bakan Müezzinoğlu; işsizlik, istihdam ve üretim sorunlarıyla ilgili hükümet olarak gerekli tedbirleri aldıklarını ve düzenlemeleri yaptıklarını söyledi.

Tuzla OSB

İSTİHDAMDA ARTIŞ YAŞANIYOR…

Yeni yılın ilk 3 ayında istihdamda artış yaşandığına vurgu yapan Mehmet Müezzinoğlu, 1 Ocak-3 Mart tarihleri arasında 264 bin 630 artı istihdam sağlandığını, Tunceli ve Bayburt dışındaki diğer illerde istihdamın artıya geçtiğini, söz konusu iki ilde de istihdamı artıracak çalışmalar yapılacağını ifade etti.

HEDEFE ULAŞMA YOLUNDA CESUR VE ÖZGÜVENLİ ADIMLAR…

Avrupa’nın, Türkiye’nin gelişmesinden ve büyümesinden rahatsızlık duyduğunu dile getiren Müezzinoğlu, şunları ifade etti: “Bugün Avrupa’nın Türkiye’ye bakış açısını görüyoruz. Dünya ülkeleri büyüyen bir Türkiye’den, gelişen Türkiye’den, ekonomisini büyüten Türkiye’den, ‘Dünyanın ilk 10 ekonomisinde olacağım’ diyen iddialı bir Türkiye’den rahatsız oluyor. Bütün bu oyunları, bu tuzakları kuruyor. Peki biz buna rıza mı göstereceğiz, yoksa bu tuzakları bozmak için daha öz güvenli, daha cesur adımlar mı atacağız? Hep birlikte biz yöneticiler sizlerin yanında olacak, istihdamın yükünü azaltacak, bürokrasinin yükünü azaltacak, sıkıntıları azaltacak ama hedeflere gitmekte daha özgüvenli, daha cesur ve daha ileri adımları atacak bir yolculuk yapacağız.”

İSTİKRARSIZLIK, GÜNAHI OLMAYANLARA BEDEL ÖDETİR…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasına da değinerek; “Bütün bu süreçlerin yanı sıra önümüzde bir anayasa değişikliği mecburiyeti zaten uzun süredir var ve geldi. Bir referandum sürecine girdik. İşyerinizde istihdam ve güven varsa o işyeri büyüyor, gelişiyor ve hedefledikleri noktalara bazen hedeflediğinden daha hızlı ulaşıyor. İstikrarsızlık, istikrarsızlığı oluşturanlara bedel ödetmiyor. Hiçbir suçu, günahı olmayanlara bedel ödetir. Ben iş hayatımda 1994 krizini yaşadım. 1999, 2000 ve 2001 krizlerini iş hayatında hep birlikte yaşadık. 100 binlerle ifade edilen kepenkler indi. Neydi temel sebebi? İstikrarsızlık ve güvensizlik” açıklamasında bulundu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ayşe Ekiz

Bizbize Fasıl’da Ayşe Ekiz rüzgârı

Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Ekiz, geçtiğimiz hafta sonu Ataşehir Bizbize Fasıl’a konuk oldu. Mekanın müdavimlerinden gelen ...