Asansörde kalmak tarih oluyor…

asansor_denetim_tse_01

Çekmeköy Belediyesi ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ,ilçede yaşanan asansör kazalarının önüne geçmek için güçlerini birleştirdi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve TSE Marmara Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev arasında imzalanan protokolle,  ilçedeki asansörlerin bakımını TSE denetleyecek.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği’nde yapılan değişikliğe göre, asansörlerin bakımının denetimi tarafsız bir kuruluş tarafından yapılacak. Bu değişiklik nedeniyle imzalanan protokolle, Çekmeköy’de asansörlerin bakımını yapan firmalar TSE tarafından denetlenecek.

İmza töreninde konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, yeni yönetmelik ile asansörlere ciddi bir denetim geldiğini ve artık standartlara uygun denetimlerin sağlanacağını belirtti. Ülkemizde asansör kazalarının çok sık yaşandığını, bu durumun özellikle kronik hastalıkları olanlar için çok riskli olduğunu hatırlatan Poyraz; “Site yapılaşmasında asansörlerin denetimi çok önemli. Bu konuda çok ciddi adım attık” dedi.

sporvitrini

Hakkında Gökçe Öztürk

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

engelsiz okul

Çekmeköy’de engelsiz okul için geri sayım

Çekmeköy Belediyesi’nin Ekim 2017’de Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettiği arsada yapılması planlanan Engelliler Okulu için yapım protokolü imzalandı. Çekmeköy ...